08:25 | 26.10.2020

У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з такого питання: «Чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета?»

Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету . Національний банк відповідально заявляє – це не так! Усі золотисті -гривневі монети є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України. У магазинах, у банках, у транспорті, в закладах громадського харчування та побуту тощо. Їх зобов’язані приймати для розрахунків усюди та усі в нашій державі – продавці, касири, водії маршруток. Крім того, монети номіналом і копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків. Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом копійок. Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ), адреси їх відділень розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ: https://bank.gov.ua/ua/uah/authoriz-bank).Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень. У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти Національний банк ретельно перевірятиме та реагуватиме на них.

15:38 | 08.10.2020

«Синдром струшеної дитини» – чому не можна струшувати дитину

Під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливий вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, а в деяких випадках – має летальні наслідки. Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, а 20% — помирає. В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж дуже поширене явище.