13 травня в місті Пирятин відбулася Всеукраїнська екологічна науково-практична конференція „ХIV Пирятинські екологічні читання“.

В роботі науково-практичної конференції взяли участь науковці та студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, науковці природоохоронних установ: НПП „Пирятинський“, НПП „Деснянсько-Старогутський“, учні та вчителі шкіл Пирятинського району.

Урочисто відкрила пленарне засідання  конференції начальник відділу формування і розвитку екомережі та територій природно-заповідного фонду Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України Анастасія Драпалюк.

З вітальними словами до присутніх звернулися також, очільники міста та району. У своєму виступі голова райдержадміністрації Олег Куча подякував Міністерству екології та природних ресурсів України, органам місцевого самоврядування за співпрацю та надання фінансової підтримки НПП „Пирятинський“ в реалізації екологічних програм.

Своєрідною родзинкою стала презентація виконувача обов’язків директора  НПП „Пирятинський“ Юрія Митропана  збірки матеріалів науково-практичної конференції „Пирятинські екологічні читання“, видання якої відбулося за фінансової підтримки депутата Полтавської обласної ради Андрія Сімонова.

У ході роботи конференції було підведено підсумки міжрайонного екологічного конкурсу „Годівничка для пернатих друзів“, що проводився для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Переможці, які власноруч виготовили та встановили нові будиночки для комах, отримали відзнаки та цінні подарунки.

Учасники та гості конференції, перед її початком, мали змогу оглянути фото конкурсних робіт „Годівничка для пернатих друзів“ та презентацію інтерактивного стенду „Біорізноманіття НПП „Пирятинський“.