26 листопада на нараді у голови райдержадміністрації Олега Кучі обговорили підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету району за 9 місяців 2019 року. Начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Володимир Петрик відмітив, що в районі відбулося деяке зниження економічного і фінансового потенціалу, проте вдалося зберегти загальну соціальну стабільність та продовжити поступовий розвиток.

Так, в економічній сфері продовжується зниження показників діяльності промисловості. Станом на 1 жовтня 2019 року обсяг виробництва продукції підприємствами даної галузі складав 85,4% від рівня 2018 року, що становить 1016,7  млн. грн. в грошовому еквіваленті. Тенденція до зниження показників діяльності спостерігається і по деяких підприємствах району.

Закінчення 9-місячного періоду 2019 року в сільському господарстві традиційно збіглося з завершенням збору урожаю. Оптимізація посівів та подальше впровадження нових технологій, дозволили зібрати 249 тис. тонн ранніх, пізніх та технічних культур і таким чином перевершити показники валового виробництва на 16,4% і рослинництва, по якому він склав 169,1 млн. грн., і загальний результат галузі який зріс на 14,9% до 188,8 млн. грн.

Після завершення жнивної компанії підприємства успішно провели посівну компанію засіявши 4 тис. га. озимими культурами і таким чином заклали фундамент для нового урожаю та подальшого розвитку.

Виробництво валової продукції підприємствами тваринницького напрямку зросло на 3,4% до 19,7 млн. грн. Практично весь даний результат забезпечено суб’єктами господарювання що займаються розведенням великої рогатої худоби.  За звітний період вони приростили поголів’я ВРХ  на 122 голови (4,7%) до 2686 тварин, наростили надої молока на 395 тонн (6,48 %) до 6500 тонн, а надої на одну корову на 154,9 кг (3,0%) до 5284 кг. Підприємства інших напрямків цього сектору економіки – свинарства та конярства, навпаки знизили свої показники.

Протягом звітного періоду збережено чисельність юридичних осіб, яка склала – 165 осіб, та на 7% збільшено кількість фізичних осіб підприємців - до 958 суб’єктів. Активізовано роботу по недопущенню зростання безробіття та створення умов для розвитку трудового потенціалу. Протягом 9 місяців 2019 року працевлаштовані 894 особи, до громадських робіт залучено 320 людей направлено на професійне навчання 221 безробітний, а також створено 93 нових робочих місця на підприємствах та близько 38 легалізовано в рамках боротьби з тіньовою зайнятістю.

Ситуація з наповненням бюджетів та фінансуванням основних виплат є задовільною. Зведений бюджет району по доходах загального фонду (без  врахування трансфертів) за 9 місяців поточного року виконано на 103,6 %. При планових призначеннях затверджених місцевими радами на звітний період 46454,7 тис. грн., фактично надійшло податків і зборів у сумі 48128,7 тис. грн. Темп приросту до січня-вересня 2018 року становить 6,4 %, тобто доходи зросли порівняно з минулим роком в цілому на 2913,1 тис. грн.

В той же час не всі параметри бюджетів є позитивними. Так, надходження податку та збору на доходи фізичних осіб за січень-вересень 2019 року склали 24514,7 тис. грн., при плані 24719,1 тис.гр., що становить 99,3%. Сума невиконання доходів районного бюджету  складає 177,4 тис. грн.

Крім районного бюджету спостерігається невиконання доходів  по Білоцерківському – 89,1%,  Харківецькому – 89,4%, Вікторійському – 93,9%  сільських бюджетах, у зв’язку з не забезпеченням виконання акцизного податку, плати за землю та єдиного податку.

До доходної частини спеціального фонду зведеного бюджету  району  (без врахування трансфертів з державного бюджету) при річному плані 949,2 тис. грн., фактично надійшло 3911,1тис. грн., або більше у 4 рази. Видаткова частина зведеного бюджету району за 9 місяців 2019 року по загальному фонду  виконана в сумі 152555,7 тис. грн., що становить 87,1% при планових показниках на відповідний період з урахуванням змін 175177,1 тис. грн.

Загалом в районі протягом січня-вересня завдяки проведеній комплексній різновекторній роботі всіх гілок влади та бізнесу вдалося зберегти основні тенденції позитивного розвитку галузей його життєдіяльності, забезпечити соціальну стабільність та в межах наявних можливостей підвищити рівень та якість життя людей. Разом з тим, темпи розвитку окремих галузей відчутно сповільнилися, в результаті чого по ряду економічних, фінансових та інфраструктурних показників спостерігається відставання від планових значень.