3 вересня голова райдержадміністрації Олег Куча провів нараду

3 вересня голова райдержадміністрації Олег Куча провів нараду за участю керівників структурних підрозділів, територіальних підрозділів органів виконавчої влади. Про підсумки економічного і соціального розвитку району за перше півріччя 2019 року проінформував начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Володимир Петрик. Він зазначив, що протягом звітного періоду спостерігався спад в галузі промисловості на 13,9% по показнику обсягу реалізації, який становить 663,9 млн. грн. Позитивні зрушення відбулися в галузі сільського господарства, а саме,  збільшено виробництво валової продукції на 4,1%. Відбувся успішний збір ранніх зернових культур, за результатами яких район посів 3-тє місце по урожайності пшениці в області. В тваринництві продовжено нарощення поголів’я великої рогатої худоби, загальний збір молока зріс на 4,37%. Крім досягнень у виробничій сфері, галузь сільського господарства продемонструвала високу активність і у напрямку залучення інвестицій. В звітному періоді залучено понад 63 млн. грн.

В сфері малого підприємництва суттєвих змін не відбулося, як і в попередній період, продовжується тенденція до збільшення чисельності фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

Протягом першого півріччя 2019 року реалізовано ряд інфраструктурних та соціальних проектів, серед яких, капітальний ремонт педіатричного відділення КП „Пирятинська ЦРЛ“ Пирятинської районної ради, реконструкція центру громади в селі Малютинці, будівництво амбулаторій в селах Велика Круча та Березова Рудка.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Безушко зазначила, що зведений бюджет району по доходах загального фонду (без  врахування трансфертів) за І півріччя поточного року виконано на 108,5 %. При планових призначеннях, затверджених місцевими радами, на звітний період 27655,2 тис. грн., фактично надійшло податків і зборів у сумі 29992,4 тис. грн. Темп приросту до січня-червня 2018 року становить 19,5%, тобто доходи зросли порівняно з минулим роком в цілому на 2998,5 тис. грн.

Також відмітила, що невиконання планових завдань дохідної частини загального фонду  спостерігається у трьох сільських бюджетах: Вікторійському – 80,5%, Харківецькому – 84,2% та Білоцерківському – 79,9%.

Видаткова частина зведеного бюджету району за І півріччя 2019 року по загальному фонду  виконана в сумі 114 967,7 тис. грн., що становить 85,1%, при планових показниках на відповідний період з урахуванням змін  135 040,5 тис. грн.

З підсумками оздоровлення та відпочинку  дітей району влітку 2019 року ознайомив начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Володимир Романенко. Він повідомив, що оздоровча кампанія 2019 року пройшла на належному рівні. Загальна кількість оздоровлених дітей протягом звітного періоду становить 789 учнів або 81,4 % від загальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти  району 2018/2019 навчального року. В районі у період з 03 по 21  червня працювали 13 таборів з денним перебуванням, з них 12 - у закладах загальної середньої освіти району та один - на базі Пирятинської районної станції юних натуралістів в селі Березова Рудка, в  яких оздоровлено 678  дітей (у 2018 році – 668). В позаміських таборах оздоровлено 111 дітей (2018 роком – 102).

Про підсумки проведення робіт по інвентаризації гідротехнічних споруд з визначення їх технічного стану та балансоутримувача проінформувала виконувач обов’язків начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Ніколаєва, яка зазначила, що міжвідомчою комісією оглянуто 27 водних об’єктів, 26 ставків та 1 водосховище. Стан 19 гідроспоруд добрий, 8 - задовільний. Із 27 водних об’єктів водне дзеркало мають 16. В оренді перебувають 7 ставків.

Про стан забезпечення громадян району твердим побутовим паливом та скрапленим газом у 2019 році доповів начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Гудзь. Він повідомив, що на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 136 господарств, що мають право на пільгове придбання твердого палива. У готівковій формі пільгу на тверде паливо нараховано – 107 особам на суму 166,6 тис. грн., на скраплений газ – 93 особам на суму 14,1 тис. грн. Крім цього, 185 домогосподарствам призначено субсидію на тверде паливо і скраплений газ, в тому числі  7 – за рішенням комісії.

На нараді розглядалися й інші питання порядку денного. За результатами обговорення голова  райдержадміністрації Олег Куча дав відповідні доручення.