4 червня голова райдержадміністрації Олег Куча провів нараду

4 червня голова райдержадміністрації Олег Куча провів нараду за участю голови районної ради Сергія Пазюка, керівників структурних підрозділів, територіальних підрозділів органів викової влади та голів сільських рад.

З підсумками економічного і соціального розвитку району за І квартал 2019 року ознайомив начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Володимир Петрик.

Який проаналізувавши  економічну діяльність промислових підприємств району відмітив зниження показників їхньої роботи в порівнянні з минулим роком. Проте, зазначив, що ситуацію можна виправити вжиттям відповідних заходів реагування. Він відмітив, що тенденції розвитку галузі сільського господарства, враховуючи початок сезону, ще не сформовані, хоча вже закладено певне позитивне підґрунтя для успішного результату в кінці року. Так, забезпечено успішну зимівлю та весняне підживлення 6000 га озимих культур, а також посів ярих культур. Не надто високими, але стабільними темпами росту Володимир Петрик охарактеризував результати в  галузі тваринництва. Крім цього, повідомив, що за звітний період зросла як чисельність фізичних осіб підприємців – на 36 осіб до 930 так і юридичних осіб – на 3 особи до 166.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Безушко зазначила, що зведений бюджет району по доходах загального фонду (без  врахування трансфертів) за І квартал поточного року виконано на 107,4 %. При планових призначеннях затверджених місцевими радами на звітний період 13563,2 тис. грн., фактично надійшло податків і зборів у сумі 14569,9 тис. грн. Темп приросту до січня-березня 2018 року становить 10,3%, тобто доходи зросли порівняно з минулим роком в цілому на 1364 тис. грн.

Також відмітила, що невиконання планових завдань дохідної частини загального фонду  прослідковується по трьох сільських та районному бюджетах: Вікторійському – 65,8%, Харківецькому – 79,1%, Білоцерківському – 82,3% та районному – 96,2%.

Видаткова частина зведеного бюджету району за І квартал 2019 року по загальному фонду  виконана в сумі 67569,9 тис. грн., що становить 83,8% при планових показниках на відповідний період з урахуванням змін  80651,2 тис. грн.

Про стан оздоровлення, відпочинок та зайнятість дітей та підлітків району влітку 2019 року проінформував начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Володимир Романенко. Він повідомив, що в районі сформовано мережу оздоровчих закладів на літо 2019 року. У період 03 по 21  червня будуть працювати  13 таборів з денним перебуванням, з них 12 у закладах загальної середньої освіти району та один на базі Пирятинської районної станції юних натуралістів в селі Березова Рудка, в  яких заплановано оздоровити 678  дітей. Також, він наголосив, що для роботи в таборах підібрані кваліфіковані педагогічні працівники, вжито  відповідні заходи  з охорони праці та  безпеки життєдіяльності учбово-освітнього процесу.

Володимир Романенко зазначив, що організовано оздоровлення дітей і у позаміських таборах. Станом на 25 травня 2019 на першу зміну (червень-липень) подано  43 заяви та відповідний пакет документів від батьків, діти яких бажають відпочити у дитячому оздоровчому таборі „Чайка“  (місто Градизьк), 25 заяв  у ТОВ „Спортивно-оздоровчий комплекс „Ковпаківець“ (село Шевченкове, Котелевського району)  та   1 заява у дитячий заклад  оздоровлення та відпочинку  „Енергетик“ (село Потоки, Кременчуцького району). На третю зміну подали заяви 9 осіб.

Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Ірина Черненко зазначила, які проблемні питання виникають стосовно вивозу твердих побутових відходів у сільських радах. Було повідомлено про придбання на умовах спів фінансування за рахунок коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області та семи сільських рад району сміттєвоз з боковим завантаженням та додатковим обладнанням. Райдержадміністрацією спільно з Вікторійською сільською радою було вирішено питання щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища. Проте, Ірина Черненко відмітила і ті сільські ради в яких залишається відкритим питання про утилізацію ТПВ (Смотриківська, Малютинська, Теплівська, Березоворудська сільські ради). На території всіх населених пунктів встановлено контейнери для збору ТПВ та укладено договора на вивезення сміття. Також слід зазначити, що Давидівською сільською радою у 2019 році було придбано додаткових 15 контейнерів для збирання ТПВ.

Виконувач обов’язків заступника начальника відділу ,,Пирятинське бюро правової допомоги“ Лубенського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги  Іван Кудрявцев проінформував присутніх про розвиток системи безоплатної правової допомоги та посилення правової спроможності району.

Він зазначив, що з початку поточного року кількість звернень громадян до „Пирятинського бюро правової допомоги“ суттєво збільшилась. За перший квартал 2019 року звернулося - 300 осіб, з яких 183 – мешканці міста Пирятин, 117 - жителі району. 289 осіб отримали первинну правову допомогу, 11 – скористалися безкоштовними  послугами адвоката. Іван Кудравцев відмітив, що найчастіше населення звертається за отриманням правових консультацій з питань захисту прав у сферах сімейного, договірного, трудового та адміністративного законодавства. Проте актуальними залишаються і питання соціального захисту населення. Активно здійснюється надання і вторинної правової допомоги населенню, яка включає в себе складання процесуальних документів та представництво інтересів в судах (надання адвоката за рахунок держави), для окремих категорій громадян.

На нараді розглядалися й інші питання порядку денного. За результатами обговорення голова  райдержадміністрації Олег Куча дав відповідні доручення.