6 серпня голова райдержадміністрації Олег Куча провів нараду.

6 серпня голова райдержадміністрації Олег Куча провів нараду за участю керівників структурних підрозділів, територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

Про підсумки збирання ранніх зернових та зернобобових культур сільськогосподарськими підприємствами району та забезпечення продовольчої безпеки району на 2019 рік проінформував начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Повшедний. Він зазначив, що у поточному році в районі посіяно 7 тис.168 га ранніх зернових та зернобобових культур, з яких: 5600 га озимої пшениці, 530 га ярого ячменю, 505 га гороху, 300 га озимого ріпаку, 200 га ярої пшениці, 200 га овесу, що в свою чергу відповідає минулорічним показникам. Урожай ранніх зернових та зернобобових культур по району становить 34 тис. тонн.

Також зауважив, що Пирятинський район посів третє місце в Полтавській області за урожайністю основної хлібодарної культури – озимої пшениці, та відмітив, що кращі показники  по урожайності даної зернової культури спостерігаються у ТОВ „ПКЗ-АГРО“ та ТОВ „Баришівська зернова компанія“.

Крім цього, Павло Повшедний відмітив, що ситуація на ринку хліба в районі у маркетинговому 2019/2020 році має всі ресурси аби залишатися стабільною.

Про доступні ліки для сільського населення району поінформувала директор КП ,,Пирятинський ЦПМСД“ Ірина Дядькова. Вона зазначила, що з 2018 року в районі активно почала діяти урядова програма „Доступні ліки“, якою успішно користувалися як сільські, так і місцеві жителі. В районі діє 4 аптеки з якими укладено договори на участь у державній урядовій програмі. У сільській місцевості аптечний пункт зосереджено лише в селі Березова Рудка. Як зазначила Ірина Дядькова, представникам аптек різних форм власності постійно надаються пропозиції щодо оренди вільних приміщень в сільській місцевості, в тому числі у Великокручанській амбулаторії загальної практики сімейної медицини для розміщення аптечних пунктів, проте наразі бажаючі відсутні. Тому, сільське населення змушене приїздити в місто Пирятин або інші населені пункти України щоб отримати належні їм ліки за рецептом.

Крім цього, вона зазначила, що з травня 2019 року запроваджено видачу рецептів для отримання ліків хворим лише в електронному вигляді, що у  свою чергу призвело до певних незручностей для громадян. А саме, якщо сімейний лікар/педіатр перебуває у відпустці, відрядженні чи на лікарняному, ніякий інший сімейний лікар/педіатр, окрім того з яким пацієнт підписав декларацію не має можливості виписати йому електронний рецепт. Наразі це питання залишається не вирішеним, оскільки зміни повинні вноситися на вищому рівні.

Завідувач центральної районної аптеки №85 - філії ПОКП „Полтава фарм“ Антоніка Кисельова, зазначила, що протягом квітня-липня 2019 року в районі виписано більше 3 тис. 600 рецептів, з яких 820 відпущено саме центральною районною аптекою №85.

На нараді розглядалися й інші питання порядку денного, за результатами обговорення голова  райдержадміністрації Олег Куча дав відповідні доручення.