„Осіннє золото - 2018“

„Осіннє золото - 2018“

Вже традиційно, 27-й рік поспіль на Батьківщині Заслуженого діяча мистецтв, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, поета-пісняра Дмитра Луценка у селі Березова Рудка відбулося обласне пісенно-мистецьке свято „Осіннє золото“ .

Святкування розпочалося біля краєзнавчого музею, де сина поета Сергія Луценка зустрів запашним короваєм Березоворудський сільський голова Василь Позняк, який привітав всіх присутніх з початком фестивалю. До присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації Ольга Яременко,  яка відзначила важливість вшанування таких заходів та побажала всім гостям та учасникам гарного настрою та яскравих емоцій.

Також, до вітального слова долучилися голова районної ради Сергій Пазюк, головний редактор газети „Порадниця“ Тетяна Власюк, директор музею української народної пісні Руслана Лоцман, директор Березоворудського народного краєзнавчого музею Валентина Гончар, лауреати премії імені Д.О. Луценка “Осіннє золото“ Олександр Мороз та Михайло Шевченко, поети та інші гості.

Приємно відмітити, що з кожним роком музично-пісенне дійство „Осіннє золото“  розширює географію своїх учасників, з’їхалися гості з усієї України. Пісенні дуети, тріо, квартети, фольклорні колективи, хори, композитори, поети та виконавці з різних куточків країни вже вкотре зібралися на Пирятинщині аби вшанувати пам’ять автора пісень, які по праву вважають народними.

У рамках пісенно-мистецького свята відбувся обласний конкурс на краще виконання пісень на слова поета та нагородження лауреатів літературно-мистецької премії ім. Д.О. Луценка „Осіннє золото“, якою відзначають поетів, композиторів та виконавців за примноження національних пісенних традицій, а також святковий концерт. Цьогоріч переможцями стали - співачка, заслужена артистка України – Сулаєва Наталія Вікторівна, у номінації професійний діяч культури і мистецтв, вокальний дует сестер Турчак, у номінації самодіяльні художні колективи, звання дипломанта з врученням нагрудного знаку отримали  поет Лазо Сергій Васильович та композитор Байкін Володимир Леонтійович.

Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам фестивалю за збереження і популяризацію української пісні.