Осінній призов - 2018

Стартує осінній призов - 2018. Протягом жовтня - листопаду 2018 року, згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Указом Президента №33/2018 від 15 лютого 2018 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році, триватиме призов на строкову службу до лав Збройних сил України, Національної гвардії й Державної служба спеціального транспорту та Прикордонних військ.

Призову до лав Збройних сил України у 2018 році підлягають чоловіки від 20 до 27 років, котрі за станом здоров’я, освіти, морально-діловими якостями, фізичним розвитком придатні до проходження військової служби і не мають підстав для надання відстрочки чи звільнення від проходження строкової військової служби.

На призовну комісію також викликаються юнаки віком від 18 до 20 років, оскільки призивний вік згідно із Законом України «Про Військовий обов’язок і військову службу» становить з 18 до 27 років. Їх викликають для уточнення облікових даних та надання відстрочки відповідно до вимог статті 17 ЗУ «Про ВО і ВС» або для звільнення згідно зі ст. 18 того ж закону.

Нагадуємо, що громадяни України, які приписані до призовних дільниць, зобов'язані прибувати за викликом районного військового комісаріату для проходження медичного огляду та призову на військову службу. Згідно із законом «Про Військовий обов’язок і військову службу», ст. 15, п.8.4, у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Порушення призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання до військового комісаріату відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади тягнуть за собою адміністративну відповідальність та тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України.