Під час наради у голови райдержадміністрації Олега Кучі заслухано питання про ефективність функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території району та підготовка дітей до самостійного життя.  Як повідомила начальник служби у справи дітей райдержадміністрації Тетяна Запорожець, на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 68 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 64 дитини виховується в сім’ях громадян, що складає 94% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Крім цього, в районі функціонує 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 36 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 4 дитини.

Протягом 10 місяців 2019 року дитячі будинки сімейного типу поповнилися 6 дітьми-вихованцями.  Із сімей вибуло 4 повнолітні особи, які мали бажання жити самостійно та вести особисто свій бюджет. Всі вони     продовжують навчання на повному державному забезпеченні.

Фахівці служби у справах дітей райдержадміністрації дотримуються норм чинного законодавства в частині забезпечення спільного проживання братів і сестер при влаштуванні до сімейних форм виховання. Так, у 5 дитячих будинках сімейного типу та 2 прийомних сім’ях виховується 11 родинних груп (28 дітей). Забезпечено контроль за охопленням дітей  навчанням. Із загальної кількості прийомних дітей та дітей-вихованців (40) у коледжах та професійно-технічних училищах навчається 10 дітей,  1 дитина  навчається в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, решта – у загальноосвітніх школах.  Здійснюється контроль за систематичним проходженням дітьми медичних оглядів двічі на рік.

Службою у справах дітей райдержадміністрації забезпечено постійний контроль за умовами виховання  та проживання дітей у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. У 2019 році неодноразово  здійснювалися перевірки умови проживання всіх  прийомних дітей та дітей-вихованців, які проживають на території району,  відповідно до щорічних графіків. Виявлення фактів неналежного виконання своїх обов’язків батьками-вихователями та прийомними батьками, випадків втечі дітей-вихованців, прийомних дітей з дому, жорстокого поводження   з дітьми, вчинення дітьми правопорушень протягом року не було.