Питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах розглянуто на нараді в райдержадміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Анатолія Зайцева

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Запорожець повідомила, що на профілактичному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації (далі – служба) перебуває 12 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За звітний період 2020 року на облік поставлено 3 дітей, знято з обліку 5 дітей (4 сім’ї). Підставами для зняття з обліку було набуття 1 дитиною статусу дитини, позбавленої батьківського піклування,  1 дитина досягнула повноліття, у 3 дітей відпали підстави перебування на обліку.

З метою захисту прав та законних інтересів дітей, які проживають на території району, протягом 10 місяців 2020 року проведено 13 спільних профілактичних рейдів “Діти вулиці”, “Урок” (по всім сільським радам неодноразово). За результатами їх проведення  попереджено 3 батьків відносно виконання батьківських обов’язків та ініційовано притягнення їх до адмінвідповідальності.

За  звітний  період  2020 року  до районного суду підготовлено та подано 5 позовів про позбавлення батьків батьківських прав. Три справи розглянуті судом, позови органу опіки та піклування Пирятинської райдержадміністрації задоволено: позбавлено 3 матерів батьківських прав відносно 4 дітей. Решта справ знаходиться на розгляді в суді.

Саме з метою забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю, в районі створено 2  сім’ї патронатного вихователя. На даний час в цих сім’ях проживає 3 дітей.

З метою забезпечення захисту прав  та законних інтересів дітей у районі працює комісія з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. У 2020 році проведено 11 засідань.