Про охорону та збереження культурної спадщини Пирятинського району, їх інвентаризація та паспортизація

Сьогодні, 19 травня по даному питанню доповіла завідувач сектору культури райдержадміністрації Юлія Дементій.

Вона повідомила, що на території району існують такі переліки пам’яток культурної спадщини: Пам’ятки культурної спадщини національного значення, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; Пам’ятки культурної спадщини місцевого значення, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; Перелік об’єктів культурної спадщини у Полтавській області.

Юлія Дементій наголосила, що на ці нерухомі пам’ятки протягом  2020 року необхідно виготовити облікову документацію із залученням коштів державних, місцевих бюджетів або коштів не заборонених чинним законодавством. Проте, існують складності при виготовленні Історичної довідки бо її підписує особа, що має науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук або доктора наук) за спеціальністю ,,музеєзнавство, пам’яткознавство“, а таких фахівців на території району  не має.

Загальний стан пам’яток задовільний. Протягом року органи місцевого самоврядування проводять благоустрій  територій на яких розташовані пам’ятки.

На даний час сектором культури райдержадміністрації розробляється пакет документів, щоб до кінця 2020 року підписати охоронні договори на пам’ятки культурної спадщини району.