Реабілітація дітей з інвалідністю

Версія для друкуВерсія для друку

Реабілітація дітей з інвалідністю

З 12.12.2019 року набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 994 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю”.

 

Куди необхідно звертатися та які документи подавати для отримання реабілітаційних послуг?

 

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:

- заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

 

Які установи можуть надавати послуги з реабілітації?

 

Перелік реабілітаційних установ, які можуть  надавати реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю, формується Фондом соціального захисту інвалідів згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи та розміщений на офіційному веб-сайті  Міністерства соціальної політики України  www.msp.gov.ua в розділі „Інвалідність“ - „Реабілітація дітей з інвалідністю”. Перелік реабілітаційних установ буде змінюватися та доповнюватися. (https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html

 

Яка вартість реабілітаційних заходів для дитини з інвалідністю?

 

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

                                                             

З питання реабілітації дітей з інвалідністю необхідно звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Пирятин, вул.Ярмаркова,41, каб. № 6; телефон для довідок: 3-16-65.

 

Наверх ↑