Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

Ситуація по захворюваності на грип

та гострі респіраторні інфекції

По Пирятинському району за 5 тиждень 2020 року на гострі респіраторні інфекції захворіло 141 осіба, тижневий показник захворюваності – 437,2  на 100 тисяч населення,  нижче епідпорогового  на 30,7%, в порівнянні з попереднім тижнем

відмічається зростання захворюваності на 83,1%, особливо серед школярів-184%.  Захворіло 85 дітей, що складає 60,3% від усіх захворілих, в т.ч. дітей у віці від 5до14років-57,1%,  школярів-71особа  -50,3 % від усіх захворілих. Питома вага захворілих дітей від 5до 14років складає -49,7%.

Госпіталізовано 14 особ, що складає 9,9% від кількості захворілих.

Розпорядженням міського голови від 30.01.20 р. № 19 «Про призупинення освітнього процесу в закладах освіти» та наказом відділу освіти молоді та спорту Пирятинської міської ради № 28 від  30.01.20 р. закриті школи з 31.01.2020р по 05.02.2020р.

Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано. Щеплення проти грипу за поточний тиждень не проводились, з початку епідсезону проведено  400 щеплень.

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, в Угорщині, Румунії та Молдові зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині та Росії інтенсивність грипу низька. В Росії, Угорщині та Словаччині відзначалося спорадичне географічне поширення грипу, в Румунії та Молдові – локальне, а в Польщі – регіональне.

У більшості регіонів України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях, за винятком Тернопільської області, де зареєстрована низька епідемічна активність грипу та ГРВІ; показник захворюваності на ГРВІ становить 373 на 100 тисяч населення. Зафіксовано широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону отримано 43 позитивні результати на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 28, А(Н3) – 8, В – 3). Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 231 977 осіб, що складає 0,55% населення України.

В області спостерігається сезонний ріст захворюваність на гострі респіраторні інфекції, темпи росту збільшуються, однак епідемічної активності не спостерігається,  показник захворюваності нижче базового рівня.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 6 тисяч 7 осіб, захворюваність зросла на 31% порівняно з попереднім тижнем, показник захворюваності – 431,4 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 3884 (зростання на 65%), що складає 65% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області), найбільш ураженою віковою групою залишаються діти 0 – 4 років. В Хорольському районі закрито 1 школу, у зв’язку з високим рівнем захворюваності серед школярів.

Найвищі показники захворюваності в Диканському та Хорольському районах.

Госпіталізовано 266 хворих, що складає 4,4% від кількості захворілих (показник стабільний).

При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 2 хворих , A не субтипований у 1.

Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах, щеплено з початку сезону 10626 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні), однак вкрай недостатньо проводяться щеплення осіб з груп ризику.  Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1509, особи віком понад 65 років – 627, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 954, діти віком 6 міс - 5 років – 930, персонал медичних закладів – 2853, вагітні – 16. Найгірше проводяться щеплення в м. Миргороді, Миргородському, Решетилівському районах.

Рекомендуємо:

1.  З метою запобігання виникнення спалахів грипу та ГРІ проводити роз’яснювальну роботу щодо розповсюдження захворювання.

2. Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату, режиму провітрювання приміщень та вологого прибирання.

3.  Не допускати до роботи персонал, який захворів на ГРІ.

4. Проводити своєчасну ізоляцію хворих.

5. Проведення щеплень проти грипу