Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

захворіло 172 особи, тижневий показник захворюваності – 533,3  на 100 тисяч населення,  нижче епідпорогового  на 25,5%, в порівнянні з попереднім тижнем відмічається зростання захворюваності на 22,0%.  Захворіло 111 дітей, що складає 64,5% від усіх захворілих, в т.ч.   школярів-87 осіб  -50,5 % від усіх захворілих.

Госпіталізовано 13 осіб, що складає 7,5% від кількості захворілих.

Розпорядженням міського голови від 30.01.20 р. № 19 «Про призупинення освітнього процесу в закладах освіти» та наказом відділу освіти молоді та спорту Пирятинської міської ради № 28 від  30.01.20 р. закриті школи з 31.01.2020р по 08.02.2020р.

Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано. Щеплення проти грипу за поточний тиждень не проводились, з початку епідсезону проведено  400 щеплень.

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, в Угорщині та Молдові зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині, Білорусії та Росії інтенсивність грипу низька. В Білорусії та Словаччині відзначалося спорадичне географічне поширення грипу, в Росії – локальне, в Молдові та Угорщині – регіональне; щодо широкого географічного поширення грипу звітувала Польща. В Рівненській, Вінницькій, Черкаській, Одеській, Сумській, Запорізькій та Донецькій областях зареєстрована низька епідемічна активність грипу та ГРВІ. В Житомирській, Тернопільській та Хмельницькій областях епідемічна активність знаходиться на середньому рівні. В інших регіонах України залишається неепідемічний рівень активності; показник захворюваності на ГРВІ становить 483 на 100 тисяч населення. Зафіксовано широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону отримано 68 позитивних результатів на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 51, А(Н3) – 8, В – 5). Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 233 448 осіб, що складає 0,55% населення України. В області епідемічний поріг захворюваності на гострі респіраторні інфекції перевищений на 21%, темпи росту збільшуються, спостерігається середній рівень епідемічної активності.    За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 853 особи, захворюваність зросла на 47% порівняно з попереднім тижнем, показник захворюваності – 636 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 5803 (зростання на 49%), що складає 65% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області).   У зв’язку з високим рівнем захворюваності місцевими рішеннями(наказами адміністрації шкіл, рішеннями органів місцевого самоврядування) тимчасово припинено навчання в 29 школах 14 міст та районів. В тому числі закриті всі школи м. Миргорода, 8 шкіл Хорольського району, 5 Пирятинського району, окремі школи м. Полтави, Кременчуцького, Чутівського, Диканського, Котелевського, Лохвицького, Карлівського, Глобинського, Шишацького, Гадяцького районів; крім того закриті класи в школах м. Полтави(49 класів), Кременчуцького та Карлівського районів. Найвищі показники захворюваності в Карлівському та Лохвицькому районах. Госпіталізовано 458 хворих, що складає 5% від кількості захворілих (показник стабільний). При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 3 хворих. Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах, щеплено з початку сезону 10659 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні), однак вкрай недостатньо проводяться щеплення осіб з груп ризику.  Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1519, особи віком понад 65 років – 633, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 954, діти віком 6 міс - 5 років – 935, персонал медичних закладів – 2855, вагітні – 16. Найгірше проводяться щеплення в м. Миргороді, Миргородському, Решетилівському районах.

Рекомендуємо:

1. Звернути увагу на значне зростання захворюваності по Новомартиновицькій -726% та Теплівській -100%  АЗПСМ, з метою своєчасного припинення навчального процесу в школах.

2. Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату, режиму провітрювання приміщень та вологого прибирання.

3. Не допускати до роботи персонал, який захворів на ГРІ.

4. Проводити своєчасну ізоляцію хворих.

5. Проведення щеплень проти грипу.