Складна ситуація з протипожежним водопостачанням у сільській місцевості.

Складна ситуація з протипожежним водопостачанням у сільській місцевості.  12 місяці 2017 року в Пирятинському районі виникло 83 пожежі, нанесено збитків: прямих  на  суму 2854066,9 грн.,  побічних 7359784,1 грн. В порівнянні з минулим 2016 роком кількість пожеж в 2017 році збільшилась на 14 випадків. Середній збиток від однієї пожежі за даний період в 2017 році складає 34386 грн.

В м. Пирятині виникло 31 пожежа в 2017 році (за аналогічний період  в 2016 році –  32 випадки). 49 пожеж в 2017 року виникли в сільській місцевості проти 26 в 2016 році.

Майже всі пожежі та загорання в сільській місцевості ліквідовуються аварійно-рятувальним  підрозділом Пирятинського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області. В більшості випадків причиною великих матеріальних збитків є значна відстань від підрозділу до місця пожежі та складна ситуація з пожежним водопостачанням, так як води в пожежній автоцистерні вистачає лише на 8-10 хвилин, а в деяких селах на має відкритих водо джерел для забору води на цілі пожежогасіння, а навіть якщо є – то вони утримуються у несправному стані.

Система зовнішнього протипожежного водопостачання – це пожежні гідранти, водонапірні вежі та пожежні водоймища і резервуари що виконують важливу роль для забору води на цілі пожежогасіння.

Під протипожежним водопостачанням слід розуміти таке водопостачання, коли вода подається цілодобово і у такій кількості, яка необхідна.

Розділ ІІ пункт 1.11 «Правил поженої безпеки в Україні» вимагає: на території сільських населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств у місцях, які визначаються органами місцевого самоврядування, має бути запас води для пожежогасіння, кількість якої повинна відповідати вимогам ДБН В.2.5-74:2013 «Зовнішні мережі і споруди. Водопостачання».

• пожежні гідранти, пожежні резервуари та водонапірні вежі повинні бути справними і утримуватися таким чином, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями;
  • пожежні резервуари (водойми) та їх обладнання повинні бути захищені від замерзання води. Узимку для забирання води з відкритих вододжерел слід встановлювати утеплені ополонки розміром не менше 0,6 x 0,6 м, які мають утримуватись у зручному для використання стані;
  • водонапірні башти повинні бути забезпечені під'їздом з твердим покриттям і пристосовані для відбору води пожежно-рятувальною технікою будь-якої пори року. На корпус водонапірної башти слід наносити позначення, яке вказує на місце розташування пристрою для забирання води пожежно-рятувальною технікою;

При наявності на території сільської місцевості  справного протипожежного водопостачання підрозділ Пирятинського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області буде швидше ліквідовувати пожежі що призведе до мінімальних наслідків від пожеж прямих та побічних збитків,  зменшить час на ремонт та відновлення працездатності об’єкту. Головам сільських рад та балансоутримувачам слід звернути увагу на справність та утримання належним чином зовнішнього протипожежного водопостачання.

Начальник Пирятинського РС

ГУ ДСНС України у Полтавській області                                     Ю.В.Клименко