В райдержадміністрації обговорили питання функціонування та соціальне супроводження дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей в районі

Питання функціонування та соціальне супроводження дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей в районі є пріоритетом роботи голови райдержадміністрації

По даному питанню 10 березня на нараді в голови райдержадміністрації Анатолія Зайцева, інформувала  директор Пирятинського центру соціальних служб для дітей, сімї та молоді Тамара Захарченко.   Фінансування дитячого будинку сімейного

типу відбувається з державного бюджету. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.  Соціальне супроводження дитячих будинків сімейного типу в районі здійснюється центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Для здійснення соціального супроводження за дитячим будинком сімейного типу закріплюється соціальний працівник, який пройшов спеціальну підготовку, який має право надавати комплекс правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування дитячого будинку сімейного типу. Соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу здійснюється постійно. Тамара Миколаївна довела до відома, що в  Пирятинському районі функціонує 4 дитячі будинки сімейного типу та 1 прийомна сім’я.

Тамара Захарченко відмітила, що  працівники центру мають право без попередження  перевіряти умови проживання та виховання дітей, забезпечення дітей продуктами харчування, одягом відповідно до сезону. Кожного року направляються листи на голів сільських рад, щодо виділення коштів на оздоровлення даних дітей влітку. Для дітей - вихованців проводяться відповідні заходи до свят. З батьками проводяться відповідні бесіди, щодо навчання дітей, забезпечення дітей житлом, та заощадження коштів на самостійне подальше життя.