Відбулася нарада у голови райдержадміністрації

12 березня відбулася нарада у голови РДА, яку провів перший заступник голови РДА Владислав Гуленко. Про виконання у 2017 році Програми зайнятості населення Пирятинського району доповіла директор Пирятинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Марія Пшиченко. Вона зазначила, що протягом 2017 року послугами служби зайнятості в районі скористалися 5016 осіб, за направленням служби зайнятості працевлаштовано 1689 (на 105 осіб більше, ніж у 2016 році). На нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску працевлаштовано 25 безробітних. Окрім того, у звітному році з числа безробітних 1 учасник АТО виявив бажання зайнятися підприємницькою діяльністю, захистив бізнес-план і одержав одноразово виплату допомоги по безробіттю. Безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі для відкриття підприємницької  діяльності отримали 2 громадян: 1 особа з числа ВПО та 1 особа з числа малозабезпечених. Теми їх бізнес-планів «Вирощування полуниці в закритому грунті» і «Пошиття, ремонт одягу та оздоблення вишивкою» відповідно. Владислав Гуленко  зазначив, що варто і надалі стимулювати безробітних розпочинати власну справу, адже це гарний варіант самозайнятості і альтернатива пошукові роботи за межами району чи України. Також протягом 2017 року міська та сільські ради організовували оплачувані громадські роботи з благоустрою територій населених пунктів, в яких за сприяння служби зайнятості взяли участь 344 особи. Таку роботу планується продовжувати і у 2018 році.

Про стан реформування вторинної ланки медицини в районі доповів присутнім головний лікар ЦРЛ Олександр Гаркавенко. Він зазначив, що реформування медичної галузі в Україні розпочалося з реформування первинної ланки. Але обговорення змін, що очікуються у ланці вторинній, також поступово відбувається. Так, створено Госпітальну раду, проводяться громадські слухання та консультації з експертами галузі, у яких беруть активну участь і представники нашого району. На сьогоднішній день штатна чисельність працівників вторинної ланки медицини на кількість населення в нашому районі є однією з найнижчих в області. Владислав Гуленко рекомендував адміністрації Пирятинської ЦРЛ визначити пріоритетні напрямки розвитку закладу, які потребують залучення інвестицій.

Під час наради розглянули також питання про функціонування та соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, про роботу головного державного інспектора Полтавського рибоохоронного патруля Держрибагенства України в Полтавській області та інші.

За підсумками розгляду питань порядку денного Владислав Гуленко дав відповідні доручення.