Відбулось засідання Координаційної ради у справах дітей

Відбулось засідання Координаційної ради у справах дітей

24 червня під керівництвом голови Координаційної ради, заступника голови Світлани Бредун відбулось чергове засідання Координаційної ради у справах дітей.

Про стан роботи щодо попередження дитячої бездоглядності, безпритульності, профілактики правопорушень серед дітей доповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Запорожець, Вона повідомила, що за 6 місяців 2020 року обстежено умови проживання 131 дитини із 54 сім’ї. На профілактичному обліку перебуває 13 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. З них 11 дітей по причині проживання в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 2 дітей  по причині вчинення над ними домашнього насильства. Всі вищезазначені сім’ї перебувають на обліку міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Протягом  звітного періоду проведено 9 спільних профілактичних рейдів “Діти вулиці“. За результатами їх проведення  попереджено 1 одиноку матір про наслідки невиконання батьківських обов’язків та поставлено її дитину на облік у службу у справах дітей райдержадміністрації та в районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З даного питання також виступила інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Пирятинського відділення поліції Марина Грицай та повідомила, що протягом 6 місяців було складено 56 адміністративних протоколів, зокрема відносно дорослих.

Тетяна Запорожець також доповіла про заходи щодо поширення сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вона інформувала, що на первинному обліку перебуває 61 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. З них 57 дітей виховується в сім’ях громадян, що   складає 93 %  від загальної кількості дітей (50 дітей перебуває в сім’ях опікунів (піклувальників), 4 - в ДБСТ, 3 - в ПС). 4 дитини не охоплені сімейними формами виховання: 2 дітей виховуються в Кременчуцькому обласному спеціалізованому будинку дитини Полтавської обласної ради, 1 - виховується в Зіньківському дитячому будинку – інтернаті, 1 - навчається на повному державному забезпеченні в Прилуцькому медичному училищі.

На засіданні ради розглядали   питання про стан захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа. З даного питання присутніх ознайомила в черговий раз Тетяна Запорожець. Із загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку, впорядковане житло мають 4 дитини, мають право користування 16 дітей,  відсутнє житло в 41 дитини. Загалом на  квартирному обліку у виконкомах міської та сільських рад перебуває  - 6 дітей віком 16-18 років (ОТГ – 3, Пирятинський район – 3), 18 осіб із числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування віком з 18-23 (ОТГ-11, Пирятинський район -7) та 22 особи віком  від 23-35 років (ОТГ-11, Пирятинський район – 11).

Крім житла діти мають у власності земельні ділянки, над якими теж встановлюється опіка. Зокрема,  із загальної кількості дітей, що перебувають на обліку, земельні ділянки мають – 5 дітей.

За результатами засідання прийнято відповідні рішення.