Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пирятинській райдержадміністрації

2 березня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пирятинській райдержадміністрації, яке провів голова Пирятинської РДА Олег Куча. На початку засідання він повідомив, що хоч у 2018 році дію мораторію на перевірки бізнесу продовжено, але є й виключення. Зокрема, мораторій на перевірки не розповсюджується на: Державну фіскальну службу, Держслужбу з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів, Держслужбу експортного контролю, Держінспекцію ядерного регулювання, Державіаслужби, Держфінінспекцію, Нацкомісію з енергетики і комунальних послуг, Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку, Нацбанк, Антимонопольний комітет, а також на перевірки безпечності та якості харчових продуктів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. Тому підприємствам і підприємцям необхідно прискіпливіше ставитися до виконання усіх необхідних норм ведення підприємництва.
Під час засідання члени комісії розглянули питання скасування карантинних обмежень в с. Кроти Давидівської сільської ради, стан виконання суб’єктами господарювання, що утримують свиней, вимог закритого режиму роботи та стан виконання заходів з профілактики трихінельозу на території району у зв’язку із виявленням інфікованої лисиці в Котелевському районі. Також, під час засідання проведено аналіз виконання рішень комісії, прийнятих в 2017 році.
За результатами розгляду питань порядку денного прийнято рішення скасувати від 02.03.2018 карантинні обмеження щодо сказу тварин на території села Кроти та вважати територію в межах загрозливої зони благополучною щодо сказу тварин. Також затверджено план заходів щодо забезпечення роботи свинотоварних ферм району в закритому режимі та рекомендовано керівникам господарств, що займаються тваринництвом вжити додаткових заходів з профілактики трихінельозу тварин.