ЯК СПЛАТИТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ З УРАХУВАННЯМ ПІЛЬГ

ЯК СПЛАТИТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ З УРАХУВАННЯМ ПІЛЬГ

З жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг, однак це не впливає на розмір пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг в межах встановлених соціальних нормативів, який залишається незмінним (незалежно від форми отримання пільги (готівка чи безготівка).

Про розмір нарахованої пільги за місяць Вас поінформовано в повідомленні про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Якщо тарифи на житлово-комунальні послуги не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим.

В подальшому, якщо тарифи на житлово-комунальні послуги змінюватимуться, то щомісячний розмір пільги теж буде переглядатись.

Пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі (на руки) повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги самостійно та в повному обсязі.

Увага! пільговики, яким надається пільга на оплату житлово-комунальних послуг у безготівковій формі можуть у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівку» шляхом подання відповідної заяви із зазначенням банківських реквізитів до управління соціального захисту населення.

Важливо знати! Перерахування коштів у грошовій безготівковій формі за надані пільги надавачам послуг здійснюється не по пропорційному принципу (коли за кожну послугу проводився розрахунок у відсотках від суми пільги), а у визначеній законодавством послідовності (по принципу пріоритетності): перше – за опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання); друге – за гаряче водопостачання; третє- за централізоване водопостачання та водовідведення; потім - постачання електричної енергії на освітлення; далі - постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води; вивезення побутових відходів; послуги з управління багатоквартирним будинком; внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Як сплатити за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг Ви можете дізнатись в один із способів:

1. з отриманого смс-повідомлення від Ощадбанку. (надходитиме на номер мобільного телефону щомісяця після 18 числа наступного місяця).

Зміст смс-повідомлення

Пільга 834 грн. 56 коп. – загальний розмір пільги

Залишок 0,00 грн.

Доплатіть:

Опалення – 255,90 грн.

Гаряче водопостачання – 425,10

Водопостачання – 101,23 грн.

Електропостачання – 140,41 грн.

Газопостачання - 41,32 грн.

Послуга з управління

багатоквартирним будинком

(квартплата)  - 158,60 грн.

Якщо суми пільги достатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг, то пільговику не потрібно нічого доплачувати.

Якщо суми пільги недостатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг (приклад), то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить розміру пільги. А послуги, за які потрібно пільговику сплатити самостійно, буде зазначено в смс-повідомленні.

Якщо за рахунок пільги за послугу сплачено повністю – ця послуга не буде відображена у смс-повідомленні.

У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено частково за послугу з теплопостачання, самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу теплопостачання (доплатити) – 255,90 грн., за послугу гарячого водопостачання –  425,10 грн., за послугу з водопостачання та водовідведення – 101,23 грн.; за послугу з електропостачання – 140,41 грн.; за послугу газопостачання (на плиту) – 41,32 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 158,60 грн.

або

1. зареєструватись в Особистому кабінеті пільговика на сайті Ощадбанку за посиланням https://pkb.oschsdbank.ua/ , де відображена інформація про нараховані суми за спожиті послуги та сплачені суми пільги в розрізі кожного виду послуги.

(з інструкцією як здійснити реєстрацію ви можете ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/subsidii.html. (на сайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації)

Реєстрація в Особистому кабінету надасть можливість щомісячного контролю за проведенням своєчасної оплати за житлово-комунальні послуги.

або

1. розрахувати суми до сплати самостійно.

Наприклад: Розмір нарахованої пільги – 834,56 грн.

Нарахована сума за спожиту послугу з теплопостачання (або газо-/електропостачання для опалення) – 1090,46 грн.

У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено частково за послугу з теплопостачання, самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу теплопостачання (доплатити) – 255,90 грн., за послугу гарячого водопостачання –    425,10 грн., за послугу з водопостачання та водовідведення – 101,23 грн.; за послугу з електропостачання – 140,41 грн.; за послугу газопостачання (на плиту) – 41,32 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 158,60 грн.