Інформація про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету Пирятинського району за І півріччя 2018 року

Версія для друкуВерсія для друку

Інформація

про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету Пирятинського району за 9 місяців 2018 року

 

Дев’ятимісячний відрізок 2018 року район провів активно працюючи над забезпеченням стабільного економічного розвитку, виконанням соціальних зобов’язань, якісним функціонуванням медичних, освітніх та культурних установ, реалізацією інвестиційних інфраструктурних проектів. В результаті в більшості сфер життєдіяльності району вже сформовано основну частину показників їх діяльності, досягнуто суттєвого прогресу із виконання запланованих завдань інвестиційного розвитку та покращення якості життя людей.

Сектор промисловості за січень – вересень пройшов складний етап розвитку, що характеризувався наявністю як відрізків росту так і суттєвого падіння показників діяльності. Станом на кінець вересня ситуація стабілізувалася, обсяг реалізації продукції продемонстрував незначний ріст в 3,3% в порівнянні з 2017 роком і зафіксувався на сумі 1185,2 млн. грн..

Разом з тим існує загроза за підсумками року отримати спад в даному напрямку. Це зумовлено негативною динамікою виробництва на ТОВ „Пирятиндрев“, яке знизило свої показники на 31,2% , ТОВ „ПСП БУД“, що тримає виробництво на рівні 99% від 2017 року, і саме головне на ТОВ „Пирятинський сирзавод“, який хоча за підсумками 9 місяців ще утримує позитивний результат в 0,36% зростання, проте має спад виробництва за останні 6 місяців на рівні 30%. Дана ситуація спричинена проблемами зі збутом продукції та перенасиченням ринків. Підприємства активно вживають заходи з вирішення даних проблем, але результати від цих дій будуть значно пізніше. Крім цього є передумови для зниження обсягів реалізації продукції ТОВ „Укрканпром“, хоча в даному випадку річ іде про зміну торгової стратегії.

Решта підприємств поки що демонструють активний ріст виробництва: ТОВ „Пирятинський делікатес“ – на 45,3% , ТОВ „МАЛДС Груп“ – на 77,3 %, ТОВ „Оріон“ – на 26,2% до відповідного періоду 2017 року.

Більш впевненіше у січні-вересні розвивалася галузь сільського господарства. Валове виробництво продукції підприємствами даної сфери зросло на 16 % і склало 143,3 млн. грн.. Безпосередньо рослинництво зросло на 17,5%, а тваринництво на 7%. Як і в 2017 році в звітному також посіяно значні площі пізніх культур, в результаті чого до кінця року очікується ще значний ріст даних показників. Наразі за останніми статистичними даними в районі зібрано культури на площі 41000 га, намолочено 128,1 тис. тонн ранніх  зернових, 97 тис. тонн кукурудзи, 21 тис. тонн соняшника. Посіяно озимих культур на площі – 6000 га.

В сфері тваринництва продовжилося зростання поголів’я ВРХ, на 5,4% до 2614 голів (з них 1204 корови), виробництва молока – на 10% до 6150 тонн та середніх надоїв на корову на 2,6% до 5108 кг. Решта напрямків знаходяться в стані стагнації. Чисельність свиней продовжує знижуватися і наразі складає 1064 голови. Фактично в районі працює 5 ферм. Відсутні поки що і передумови для розвитку конярства. Галузь же птахівництва, попри відсутність згідно статистичних даних поголів’я, має і значний потенціал, і фактично розвивається в районі, проте потребує сприяння для виходу на офіційний рівень господарських відносин.

В рамках підтримки галузі забезпечено створення та початок діяльності сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу „Смотриківський“, регулярне надання дотацій  на розведення молодняку ВРХ (всього надано 123 дотації на суму 128 тис. грн.), залучення агровиробників до державних програм відшкодування кредитів за придбану техніку, розведення корів тощо. Значним успіхом для галузі стало залучення за сприяння райдержадміністрації інвестора на тваринницький комплекс в с. Каплинці, що дозволило зберегти діючу ферму та поголів’я тварин, а майбутньому забезпечить розвиток всієї сфери тваринництва.

Протягом січня - вересня 2018 року в економіці реалізовувалось дещо менше інвестиційних проектів, ніж у відповідному періоді 2017 року. Відповідно обсяг загальних вкладень вітчизняного капіталу знизився на 29,6%. Розмір іноземного капіталу вкладеного в район в підсумку зріс на 5%. Найбільшу активність в даній сфері проявляли ТОВ „Сільськогосподарське підприємство комбікормовий завод“ завершуючи розширення елеватора, ТОВ „Пирятинський сирзавод“ постійно модернізуючи обладнання, та агровиробники оновлюючи та розширюючи власний технопарк. Останні, зокрема придбали 24 одиниці техніки на суму 44 млн. грн. У ІІІ кварталі розпочалася реалізація нового потенційно крупного інвестиційного проекту із реконструкції ферм в с. Вишневе, започаткованого ПСП „Хлібодар“. Поки що фактичні об’єми проведених робіт і відповідно капіталовкладень на даному об’єкті невеликі, але в останній місяць їхня інтенсивність значно зросла. В той же час інвестиції направлені на розвиток інфраструктури були на достатньо високому рівні показників і орієнтовно оцінюються в 16,6 млн. грн.

Завдяки реалізації на території району трьох програм підтримки підприємництва дана галузь продемонструвала одні з кращих результатів розвитку за останній час. Досягнуто створення 112 нових фізичних-осіб підприємців, а сама їхня кількість зросла до 894. Одночасно з цим на 3% зросла і кількість юридичних осіб представників малого бізнесу.

Для осіннього періоду характерне зниження цін на основні продукти овочевої та фруктової груп. Саме така ситуація і спостерігалася на ринках Пирятинщини до приходу холодів. В цей період знизилися в ціні цибуля, буряк, капуста, морква, цукор, мука. Ціни на решту продукції або залишалися стабільними або демонстрували поступовий ріст в межах загальнодержавної тенденції. Найбільш же динамічно у звітному періоді дорожчав хліб – майже на 20%.

Галузь транспорту за підсумками 9 місяців 2018 року так і не змогла вийти зі стану стагнації і за прогнозами так і завершить рік. Перевізниками за даний період транспортовано 95,2 тис. пасажирів, що на 16% менше ніж у відповідному періоді 2017 року. Загальний пасажирообіг при цьому впав на 14,3%

Зведений бюджет району за 9 місяців 2018 року по доходах з урахуванням між бюджетних трансфертів виконано на 98,9 % (при уточненому плані – 216221,2 тис. грн.., фактично надійшло – 213906,3 тис. грн.).

Виконання доходної частини загального фонду зведеного бюджету району по власних та закріплених доходах становить 110,0%, при плані 41123,5 тис. грн. фактично надійшло 45215,6 тис. грн., перевиконання становить 4092,1 тис. грн.

Планові призначення за доходами виконані усіма місцевими бюджетами району.

Видаткова частина зведеного бюджету району за 9 місяців 2018 року по загальному фонду виконана в сумі 200081,6 тис. грн., що становить 90,8% до планових показниках на відповідний період з урахуванням змін 220238,2 тис. грн.

Станом на 01.10.2018 року  розподілено коштів вільного залишку   загального фонду зведеного  бюджету району, що  утворився  станом  на  01.01.2018  року в сумі 13599,9 тис. грн., що  становить 94,6% загальної  суми  (14379,8 тис. грн.) та коштів від перевиконання доходів 2022,4 тис. грн.

Досягненням району щодо розвитку інфраструктурної сфери у звітному періоді стала успішна реалізація ряду важливих проектів із залученням державних та обласних коштів.

До настання холодів були повністю виконані планові завдання по ремонту дорожнього покриття – повністю освоєні виділені з державного бюджету на середній ремонт автошляхів районного значення 8 млн. грн. та 1 млн. грн. місцевих асигнувань сільських рад на поточні ремонти місцевих шляхів. В підсумку відновлено 12,8 тис. кв. м. дорожнього покриття практично в усіх сільських радах району. Найбільші ремонти здійснено в Харківецькій, Білоцерківській та Каплинцівській сільських радах.

Також за рахунок значної дольової участі обласного та державного бюджетів були побудовані 2 спортивні майданчики зі штучним покриттям в с. Березова Рудка та с. Давидівка вартістю 1,4 млн. грн. кожний, завершено спорудження основи для майданчика в с. Вікторія на суму 870 тис. грн. Крім цього завдяки участі у відповідних конкурсах та програмах обласної та районної рад на умовах 50% співфінансування в с. Сасинівка утеплено ДНЗ та додатково реалізовано 7 громадських проектів в Березоворудській, Сасинівській, Грабарівській, Каплинцівській, Білоцерківській, Вікторійській сільських радах з встановлення дитячих майданчиків, облаштуванню місць відпочинку та зайняття спортом на загальну суму понад 780 тис. грн.

В рамках освоєння субвенції на соціально економічний розвиток (1416 тис. грн.) виконано заміну даху в ДНЗ с Малютинці та завершуються ремонтні та утеплювальні роботи в хірургічному відділенні Пирятинської центральної районної лікарні.

Крім цього роботи з покращення інфраструктури включали ремонти та реконструкції будинків культури в с Вікторія, с. Яцини, с. Каплинці, с. Вечірки, спортзалів в с. Яцини, с. Дейманівка, дитячих садків в с. Велика Круча, с. Повстин, с. Березова Рудка, с. Давидівка.  реконструкції систем освітлення в Білоцерківській, Великокручанській, Березоворудській та Давидівській сільських радах, заміна водогонів в Березоворудській та Малютинській сільських радах.

Таким чином за 9 місяців 2018 року об’єкти інфраструктури району модернізовані на майже 17 млн. грн. та повністю готові до роботи в зимовий період.

Ситуація на ринку праці попри деяку напругу в промисловому секторі залишалася стабільною. Середня заробітна плата за 6 місяців 2017 року зросла на 14% і склала 6209 грн. На підприємствах району створено 107 нових робочих місць. Завдяки активній роботі служби зайнятості та інших органів влади було укомплектовано 1399 вакансій, направлено на професійне навчання 250 безробітних, залучено до громадських робіт 410 осіб. Районною робочою групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення легалізовано трудові відносини для 28 працівників.

Чергове підвищення цін на енергоносії поставило перед органами соціального ряд нових викликів із забезпечення належного захисту населення. З метою забезпечення нових потреб соціально незахищених верств населення у звітному періоді було на 46 % підвищено загальне фінансування соціальних пільг та допомог, яке склало 91,1 млн. грн. Дані кошти були своєчасно та в повному обсязі розподілені між суб’єктами їх отримання. Обсяг профінансованих субсидій наразі складає – 65,8 млн. грн.. Вживаються заходи із забезпечення своєчасного перерахування та призначення даного виду допомоги. Станом на звітну дату, з початку року опрацьовано 17,7 тис. таких звернень.

В медичній галузі району, і в першу чергу в первинній ланці активно продовжилася медична реформи. Після успішного запуску етапу з укладання декларацій громадянами з сімейними лікарями, у серпні створено комунальне підприємство „Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги“.

З метою забезпечення матеріально-технічної оснащеності мережі медичних закладів відповідно до вимог реформи, для потреб установи за фінансової підтримки органів місцевого самоврядування було придбано 18 одиниць комп’ютерної техніки, проведено ремонти будівлі Центру та амбулаторії в с. Вікторія, за сприяння Департаменту охорони здоров’я заклад забезпечено додатковим автомобілем для збору та перевозу аналізів вартістю 540 тис. грн. (Citroen), а в рамках проекту Світового Банку „Поліпшення здоров’я на службі у людей“ надано медичні прилади та витратні матеріали для діагностики. Вже в найближчий час планується оновити і саму мережу. Відповідно до державної програми будівництва амбулаторій в якій бере участь і Пирятинський район, в селах Березова Рудка та Велика Круча вже в найближчому майбутньому будуть збудовані сучасні, зручні, енергоефективні амбулаторії орієнтовною вартістю 7,5 млн. кожна. Відповідні кошти вже виділено, укладені договори з підрядником.

Районна лікарня в свою чергу також провела в звітному періоді вагому роботу з покращення матеріально-технічної бази, оновивши обладнання та провівши поточні ремонти на загальну суму 308,7 тис. грн. Крім цього наразі завершується капітальний ремонт та утеплення хірургічного відділення Пирятинської центральної районної лікарні на суму майже 1 млн. грн. та здійснюється підготовка до масштабних реконструкції дитячої поліклініки та дитячого відділення.

В контексті діяльності установ з виконання основних функцій медичного обслуговування населення було забезпечено надання медичних 161835 медичних послуг та укладено декларації з 15940 громадянами.

Серед значимих досягнень з покращення умов навчання у звітному періоді можна виділити проведення ремонту харчоблоків в усіх школах району загальною вартістю близько 190 тис. грн. та будівництво на засадах державного-приватного партнерства котельні для опалення школи в с. Теплівка. Окрім цього проводилася закупка іншого навчального обладнання та інвентарю. Безпосередньо процес навчання проходив якісно та без збоїв. В новому навчальному році в заклади дошкільної та середньої освіти пішло 969 учнів та 324 дитини молодшого шкільного віку. Учнів, не охоплених навчанням на початок учбового періоду 2018-2019 навчального року не виявлено.

Закладами культури з початку проведено 700 культурно-мистецьких заходи, які відвідало понад п’ять тисяч глядачів. В клубних  закладах району  діяв  171 гурток, функціонувало 26 любительських об’єднань та клубів за інтересами.

Успішно реалізовувався туристичний потенціал району – за звітний період проведено 75 екскурсій в Березоворудському музеї, всього район відвідало оціночно 2 тис. туристів.  

Пирятинська централізована бібліотечна система протягом звітного періоду обслужила 12062 користувачі, книжковий фонд поповнився на  1332 примірника книг. Більшість сільських клубів та будинків культури також поповнилися у звітному періоді сценічним інвентарем, мультимедійними системами, меблями на загальну суму близько 377 тис. грн.

 

Наверх ↑