Інформація про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету Пирятинського району за І квартал 2018 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Інформація

про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету Пирятинського району за І квартал 2018 рік

 

У І кварталі 2018 року в Пирятинському районі продовжено роботу із стимулювання економічного зростання, підтримки пріоритетних галузей економіки та сільського господарства, розвитку інфраструктури, соціальної підтримки людей та забезпечення стабільного функціонування та проведення реформ в медичній, освітній та культурній сферах. В результаті проведеної роботи вже отримано ряд позитивних результатів і таким чином закладено  фундамент для успішного розвитку району до кінця року.

Протягом І-го кварталу промисловими підприємства району реалізовано продукції на суму 410,5 млн. грн., що на 39,2% більше за відповідний показник  2017 року. Нарощення обсягів виробництва та реалізації продукції здійснили всі ключові підприємства району. Зокрема ТОВ „Пирятинський сирзавод“ – на 43,9%, ТОВ „Пирятинський делікатес“ – на 61,4%, ТОВ „Пирятиндрев“ – на 46,3%, ТОВ „ОРІОН“ – на 39,7%, ТОВ „Укрканпром“  - на 34,8%. Обсяги виробництва на ТОВ „ПСП Буд“ залишилися практично на рівні 2017 року (99,5% від відповідного показника 2017 року). ТОВ „Пирятинський сирзавод“, ТОВ „Пирятиндр,ев“ та ДП „Пирятинське лісове господарство“ здійснюють активний експорт продукції закордон.

Підприємства галузі сільського господарства у І кварталі, враховуючи сезонну специфіку проводили переважно підготовчі весняно-польові роботи. Зокрема у галузі рослинництва агровиробниками здійснено підживлення озимих культур на площі 5185 га. Посіяно 4683 га ярих зернових та зернобобових. Всі посіви знаходяться у доброму стані. Наразі посівну кампанію завершено на 90%. 

Галузь тваринництва продовжила свій стабільний поступовий розвиток збільшивши у І кварталі 2018 року валове виробництво продукції на 25,1%. Загальний же обсяг виробленої продукції галузі склав 6,5 млн. грн. Факторами росту стали в першу чергу збільшення поголів’я ВРХ на 10,5 % до 2632 голів, в тому числі корів на 12,5 % до 1201 голови. В результаті збільшення поголів’я корів та надоїв молока від 1-єї голови (на 13,2% до 1763 кг.) також зріс валовий збір молока – на 27,3%, або на 454,5 тонни і загалом складає 2117,4 тонни.   Поступово відновлюється поголів’я свиней. І хоча їхня кількість все ще нижча за відповідну кількість І-го кварталу 2017 року на 29,56%, в помісячній динаміці їхня чисельність хоча і невеликими темпами, але зростає. В І кварталі 2018 року вперше за останні 2 роки зафіксоване суттєве зниження поголів’я коней – на 18 %. Станом на 1 квітня 2018 року їх налічується 90 особин. Обсяги виробництва та реалізації м’яса у звітному періоді зросли на 44,79% і склали 73,7 тонни.

Позитивним став початок 2018 року для району в плані залучення інвестицій. Їхній прогнозний обсяг за попередніми даними склав 36,9 млн. грн.. Так в районі продовжилася реалізація проекту із розширення елеватора ТОВ „Сільськогосподарське підприємство комбікормовий завод“ на який припала більшість інвестицій направлених в район, також близько 8 млн. грн. у власне виробництво інвестовано ТОВ „Пирятинський сирзавод“. Потужними гравцями на інвестиційному полі вже вкотре за останні роки виступили аграрні підприємства, які у звітному періоді закупили 8 одиниць сільськогосподарської техніки на суму понад 14 млн. грн.

Обсяги інвестицій в інфраструктуру району у І кварталі були незначні. Основні зусилля в даному напрямку були направлені на розробку відповідних проектів та підготовку проектної документації. Разом з тим протягом І-го кварталу проведено закупку комп’ютерної техніки в усі сільські медичні заклади району. Продовжилося раніше розпочате будівництво двох спортивних майданчиків зі штучним покриттям у с. Давидівка та с. Березова Рудка на загальну суму понад 2,5 млн. грн.

Також у І–му кварталі 2018 року виділено майже 200 тис. грн. (з них 50% кошти обласного бюджету) на реалізацію 2 проектів переможців обласного бюджету участі від Пирятинського району, та ще 200 тис. грн. на реалізацію 5-ти проектів переможців районного бюджету участі 2017 року. Сасинівській сільській раді з обласного бюджету також надано кошти в сумі 90 тис. грн. на реалізацію проекту з утеплення Кейбалівського ДНЗ як переможцю конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Пирятинським районом також у звітному році планується взяти участь у державній програмі будівництва медичних закладів у сільській місцевості та побудувати в селах району 2 амбулаторії. З цією метою у першому кварталі проведено ряд нарад та підготовчих робіт для забезпечення реалізації даних проектів.

Фактична реалізація вищеописаних проектів очікується розпочнеться вже у ІІ кварталі 2018 року.

В районі розпочато виконання робіт із поточного ремонту асфальтобетонного покриття доріг місцевого значення. Зокрема Харківецькою сільською радою на початку травня відремонтовано близько 450 кв. м. доріг в с. Харківці на загальну суму понад 180 тис. грн..

Давидівською сільською у І кварталі проведено реконструкцію освітлення у власних населених пунктах на загальну суму понад 130 тис. грн. Також для потреб власних навчальних закладів придбано два спортивні майданчики загальною вартістю 92 тис. грн.

Зведений бюджет району по доходах загального фонду (без  врахування трансфертів) за І квартал поточного року виконано на 116,1 %. При планових призначеннях затверджених місцевими радами на звітний період 11373,8 тис. грн., фактично надійшло податків і зборів у сумі 13205,9 тис. грн. Темп приросту до січня-березня 2017 року становить 14,8 %, тобто доходи зросли порівняно з минулим роком в цілому на 1706,8 тис. грн.

Надходження податку та збору на доходи фізичних осіб за січень-березень 2018 року склали 5971,5 тис. грн., при плані 5712,4 тис. грн., що становить 104,5 %. Сума перевиконання складає 259,1 тис. грн.

Невиконання планових завдань дохідної частини загального фонду  допущенню по двох сільських бюджетах: Вікторійському – 91,4% та Смотриківському – 83,7%.

Видаткову частина зведеного бюджету району за І квартал 2018 року по загальному фонду  виконано в сумі 70315,6 тис. грн., що становить 87,2 % при планових показниках на відповідний період з урахуванням змін 80593,6 тис. грн.

З метою стимулювання ринку праці району протягом І-го кварталу 2018 року розроблені та прийняті районна програма зайнятості та програми зайнятості сільських рад. В рамках виконання заходів даних програм службою зайнятості за звітний період опрацьовано 742 звернення безробітних, працевлаштовано 385 осіб (з них безробітні 143), направлено на навчання 137 громадян, на підвищення кваліфікації – 106, залучено до громадських робіт – 62 жителі району. Відповідною робочою групою за результатами проведення виїзних моніторингів легалізовано 5 робочих місць. В економіці підприємствами та установами району утворено 26 нових робочих місця.

Середня заробітна плата по району складає 5825 грн.

Протягом звітного періоду в районі було забезпечено належне та безперебійне функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Забезпечено створення матеріальної бази для впровадження медичної реформи. Наразі вирішується питання підключення сільських медичних закладів до мережі Інернет. Станом на початок травня 2261 осіб району вже уклали декларації з лікарями.

З метою забезпечення в районі подальшого успішного економічного розвитку в районі прийняті програми підтримки підприємництва (передбачає надання часткової компенсації кредитів взятих підприємцями на заснування бізнесу), сприяння залучення інвестицій (передбачає промоцію) сприяння зайнятості. Також продовжує діяти програма підтримки агропромислового комплексу району (забезпечує фінансову підтримку кооперації, садівництва).

Наверх ↑