Щорічний звіт голови Пирятинської райдержадміністрації про діяльність райдержадміністрації у 2017 році

Версія для друкуВерсія для друку

Щорічний звіт голови Пирятинської райдержадміністрації про діяльність райдержадміністрації у 2017 році

Пирятинська районна державна адміністрація – підпорядкований Полтавській обласній державній адміністрації орган виконавчої влади, діяльність якого спрямована на забезпечення стабільного функціонування та розвитку економічної і соціальної сфер Пирятинського району, дотримання законності та захисту інтересів громадян, що проживають на його території.

Робота райдержадміністрації у 2017 році була сконцентрована на досягненні стратегічних цілей Програми економічного та соціального розвитку Пирятинського району на 2017 рік із розвитку людського капіталу, підвищення ефективності використання економічного потенціалу району, розвитку сільських територій, які також є стратегічними цілями Стратегії розвитку Полтавської області до 2020 року. З метою досягнення даних цілей райдержадміністрацією були поставлені першочергові завдання із сприяння розвитку підприємств району та підтримки агропромислового сектору, покращення матеріально-технічної бази галузей освіти, охорони здоров’я, культури, а також забезпечення їх безперебійного функціонування, розвитку дорожнього господарства, стимулювання енергозбереження у приватному секторі та реалізація енергоефективних проектів у бюджетних установах, покращення екологічної обстановки та вирішення проблеми відсутності системи збору та вивезення сміття в сільських населених пунктах району, забезпечення належного соціального захисту та соціальної підтримки вразливих верств населення, підвищення обороноздатності району та держави. Також райдержадміністрацією виконувалися інші визначені чинним законодавством завдання в рамках загальнодержавної політики розвитку та реформ.

З метою виконання поставлених завдань була належним чином організована робота підрозділів райдержадміністрації, підпорядкованих територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування. Райдержадміністрацією та її структурними підрозділами у 2017 році було розроблено та реалізовано 30 районних цільових програм  у сферах соціального захисту населення, освіти, медицини, культури, правової допомоги, забезпечення обороноздатності, підтримки розвитку аграрної галузі, залучення інвестицій, наповнення бюджету, розвитку інфраструктури, які і забезпечили їх розвиток. В рамках  реалізації заходів даних програм було використано понад 4 млн. грн.

Крім цього реалізація завдань райдержадміністрації із забезпечення соціального захисту населення, стабільного функціонування закладів освіти, медицини здійснювалася за рахунок прямих кошторисних призначень з районного  бюджету, цільових субвенцій з державного та обласного  бюджету.

Вцілому, всі поставлені у 2017 році завдання райдержадміністрацією виконані, досягнуто більшість запланованих показників розвитку. Так протягом звітного року в районі забезпечено стабільний промисловий та сільськогосподарський розвиток, залучення інвестицій, виконання бюджету та планів податкових надходжень, безперебійне функціонування закладів освіти, медицини, культури, соціального захисту, реалізовано ряд інфраструктурних проектів, проведено ремонт дорожнього покриття частини доріг, організовано систему збору та вивезення твердих побутових відходів з території семи сіл району.   

Таким чином для Пирятинського району 2017 рік став роком стабільного прогресуючого розвитку у більшості напрямків економічної та соціальної сфер.

В сфері промисловості у 2017 році підприємства району виробили та реалізували продукції на суму 1549,4 млн. грн., збільшивши даний показник в порівнянні з 2016 роком на 65,4%. Всі ключові підприємства промисловості Пирятинщини наростили обсяги виробництва та реалізації продукції від 25% до 240%. Зокрема на ТОВ „Пирятинський сирзавод“ – на 47,6%, ТОВ „Пирятинський делікатес“ – на 76,8%, ТОВ „Малдс Груп“ – на 239,2%, ТОВ „Пирятиндрев“ – на 244,6%, ТОВ „ОРІОН“ – на 26,4%, ДП „Пирятинське лісове господарство“ – на 64%.

Список економічно значимих для району підприємств у 2017 році поповнився 2-ма новими виробниками: ТОВ „Украканпром“ (виробництво канатів) та ТОВ „ПСП Буд“ (виробництво м’яса ялового, субпродуктів), які підняли обсяг районного виробництва на понад 140 млн. грн.

Позитивною рисою розвитку промисловості у 2017 році стало значне просування товарів Пирятинського району на зовнішніх ринках. Так підприємствам вдалося експортувати власної продукції на суму майже 500 млн. грн.. Експорт здійснював ТОВ „Пирятинський сирзавод“ (суха сироватка та сири), ТОВ „Пирятиндрев“ (паркет, продукція обробки деревини), ДП „Пирятинське лісове господарство“ (деревина). Продажі здійснювалися в такі країни, як Казахстан, Китай, Німеччина, Сінгапур, Канада, Молдова, Італія та інші.

Абсолютні показники розвитку сільського господарства в порівнянні з 2016 роком дещо знизилися, проте враховуючи зміну структури посівів та погодні умови є цілком позитивними.

Так виробництво валової продукції підприємствами галузі знизилося на 32,6% і склало на 01.01.2018 - 283,4 млн. грн. Зменшилися в першу чергу показники рослинництва – на 35,1%. Але хоча зібраний у звітному році урожай не був таким рекордним, як у 2016 році, проте дозволив забезпечити належний рівень продовольчої безпеки. Зокрема в районі було зібрано:

- 48153 т. ранніх зернових, в тому числі 43138 тонн. пшениці (середня урожайність – 42,5 ц/га);

- 15130 т. соняшника (урожайність – 24,6 ц/га);

- 11123 т. сої (урожайність – 21,2 ц/га);

- 122900 т. кукурудзи (урожайність – 68,9 ц/га).

В той же час галузь тваринництва показала 15-відсотковий ріст в порівнянні з 2016 роком. Підприємствами даного напрямку було вироблено продукції на суму 24,4 млн. грн.. Складовими росту галузі стало подальше нарощення поголів’я ВРХ до 2491 голови (приріст 8 %), зростання валового виробництва молока на 1208,6 тонн, або на 18,9% до загальної цифри 7603,8 тони, та середніх надоїв з 1 корови на 8,8%. Суттєвим негативним фактором у стримуванні розвитку тваринництва на території району став спалах африканської чуми свиней в с. Каплинці, внаслідок якого поголів’я даних тварин в районі за рік знизилось на 339 голів, і на кінець року складало 1285 голів.

Під урожай 2018 року в районі посіяно 5000 га озимих зернових, 300 га ріпаку, піднято 21000 га зябу.

В рамках підтримки райдержадміністрацією сільськогосподарської галузі у 2017 році залучено та освоєно 567643 грн. коштів місцевих бюджетів. Грошові ресурси направлялися на компенсацію витрат при закладенні  саду та ягідників на ділянках, що знаходяться у використанні загальноосвітніх, спеціалізованих та дошкільних закладів Пирятинського району. Це дозволило придбати і висадити 1000 саджанців смородини,  2000 саджанців малини і 2100 саджанців яблунь. Також фінансову підтримку отримали  новостворений (у 2017 році) кооператив „Каплино“ (в с. Каплинці), якому було придбано мінітрактор та техніку для обробки землі та діючий кооператив „Вишенька“ (в с. Вишневе), який придбав мінімолоковоз, ФГ „Берегове“ у вигляді фінансової підтримки за розведення корів.

2017 рік відмітився одними з найбільших обсягів інвестицій в район за останні роки. Згідно офіційних статистичних даних їх розмір за січень-грудень 2017 року склав: 220 млн. грн. капіталовкладень вітчизняного походження та 8,4 млн. дол. США іноземного походження (накопичувальним підсумком). Це відповідно на 56% та 27% більше ніж у 2016 році. Найбільшими інвестиційними проектами району у звітному періоді стали розширення елеватора та будівництво багатоцільового складу ТОВ „Баришівська зернова компанія“ (понад 20 млн. грн.), початок будівництва другої черги елеватора ТОВ „Сільськогосподарське підприємство комбікормовий завод“ (26 млн. грн.), модернізація виробництва ТОВ „Пирятинський сирзавод“ (28,5 млн. грн.), ТОВ „Пирятинський делікатес“ (6 млн. грн.). Також сільськогосподарськими підприємствами району було закуплено 33 одиниці техніки на суму понад 57 млн. грн.. Ще близько 4,7 млн. грн. було використано на розбудову та модернізацію тваринницьких комплексів такими сільськогосподарськими підприємствами як ТОВ „Леляківське“ та ФГ „Берегове“. В інфраструктурну та соціальну сферу району було залучено понад 25 млн. грн.

З метою покращення інвестиційного клімату району та відповідно залучення інвестицій, в районі райдержадміністрацією реалізовувалась районна цільова програма „Сприяння залучення інвестицій в Пирятинський район на 2016-2017 роки“. В рамках даної програми було виготовлено презентаційні матеріали на тематику популяризації інвестиційного та економічного потенціалу району, частину яких розміщено а носіях зовнішньої реклами (біг борди), розроблено готові інвестиційні проекти, проведено фотозйомку інвестиційно-привабливих земельних ділянок Пирятинського району, на основі якої розроблено інтерактивну карту, яку розміщено в на сайті райдержадміністрації в мережі Інтернет.

В повному обсязі виконано завдання по запезбеченню якісного та безперебійного бюджетного процесу на території району. Зведений бюджет району за 2017 рік по доходах з урахуванням  міжбюджетних  трансфертів  виконано на 103,5 відсотка (при  уточненому плані – 307 608,9 тис. грн., фактично надійшло – 318 243,1 тис. грн.), з яких загальний фонд бюджету - на 101,0 відсоток (при  уточненому  плані – 297 425,4 тис. грн., фактично надійшло – 300 526,7 тис. грн.) та спеціальний фонд - на 174 відсотка  (при  уточненому плані – 10 183,5 тис. грн., фактично надійшло – 17 716,4 тис. грн.)

13 місцевих бюджетів району перевиконали доходну частину більше 105 відсотка, Вікторійський сільський бюджет 101,0 відсоток.

Уточнення доходної частини бюджетів району за 2017 рік проведено на загальну суму 5 266,1 тис. грн.

Видаткова частина зведеного бюджету району за 2017 рік виконана по загальному фонду  в сумі  287 782,6 тис. грн., що становить 96,8 відсотка до уточненого плану на відповідний період (297 265,1 тис. грн.). Виконання видаткової частини бюджету по спеціальному фонду  становить 30 069,6 тис. грн., що становить 110 відсотків до кошторисних призначень на звітний період з урахуванням змін.

Принесла позитивні результати й реалізована райдержадміністрацією політика на ринку праці, яка у 2017 році характеризувалася успішною роботою по боротьбі з безробіттям та стабільним зростанням заробітної плати.

Середній розмір останньої за 9 місяців 2017 року склав 5056 грн. вирісши за рік на 53%.

Службою зайнятості за звітний період опрацьовано 1681 звернення безробітних, працевлаштовано 1646 осіб (з них безробітні 820), направлено на навчання 254 громадянина, на підвищення кваліфікації – 240, залучено до громадських робіт – 385 жителів району. Відповідною робочою групою легалізовано понад 100 робочих місць. В економіці підприємствами та установами району утворено 204 нових робочих місця. В результаті кількість безробітних, що офіційно звернулися до Пирятинської філії обласного центру зайнятості знизилась на 5% за рік.

В сфері інфраструктури, в районі протягом року здійснювалася багатовекторна робота направлена на реконструкцію, енергомодернізацію закладів освіти, культури, медицини, ремонт доріг, встановлення систем освітлення, покращення якості надання житлово-комунальних послуг.

Загальні інвестиції направлені на дані заходи склали близько 25,5 млн. грн.

Зокрема в районі проведено ремонт доріг на площі майже 16 тис. кв. м. на загальну суму 5,5 млн. грн.. З них 1,6 млн. грн. – кошти обласного бюджету, 1,1 млн. грн. – кошти спонсорів. В рамках даних заходів вдалося частково відновити асфальтобетонне покриття на окремих відрізках таких важливих доріг районного значення як:

- М-03 – Березова Рудка;

- Прихідьки – Р-60;

- Р-60 – Дейманівка;

- Р-60  - Білоцерківці;

- Р-60 – Білоцерківці-Вишневе;

- М-03 – Малютинці;

- М-03-Березова Рудка – Нові Мартиновичі – Давидівка;

- Пирятин-Високе-Каплинці-Усівка;

- Теплівка-Смотрики-М03;

- М-03 – Повстин;

- М-03-Вікторія.

Серед інших найбільш крупних інвестиційних проектів району у 2017 році можна відмітити:

- організацію системи збору твердих побутових відходів в 7-ми сільських радах, в рамках якої було закуплено сміттєвоз та сміттєві контейнери, на загальну суму 3908 тис. грн.

- будівництво трьох спортивних майданчиків із штучним покриттям в с. Березова Рудка, с. Теплівка, с. Давидівка (освоєно понад 2,5 млн. грн.).

- повне утеплення фасаду школи в с. Вишневе на суму 400 тис. грн..

- підвищення енергозбереження та якості навчання у Вікторійській зш І-ІІІ ступенів шляхом заміни 29 вікон  та обладнання сучасного шкільного кабінету.

- реконструкція та капітальний ремонт  будинків культури в с. Вікторія (422,5 тис. грн), с. Прихідьки (520 тис. грн.,), с. Каплинці – (277,9 тис. грн.);

- ремонт ФАПу в с. Малютинці (понад 200 тис. грн.).

- реконструкції та впровадження заходів з енергозбереження в дошкільних навчальних закладах Сасинівської (212,7 тис. грн.), Білоцерківської (96,2 тис. грн.), Каплинцівської (17,7 тис. грн.), Великокручанської (123,8 тис. грн.), Малютинської (60 тис. грн.), Давидівської (276 тис. грн.), Березоворудської (51,4 тис. грн.) сільських рад.

- реконструкції та впровадження енергозберігаючих заходів у спортзалах  с. Дейманівка, с. Кейбалівка, с. Малютинці та с. Смотрики на загальну суму 1,606 млн. грн.. 

- будівництво на засадах державного приватного партнерства котельні для опалення школи в с. Нові Мартиновичі (800 тис. грн.);

- ремонт систем освітлення у Великокручанській, Сасинівській, Харківецькій, Теплівській, Білоцерківській, Грабарівській сільських радах на загальну суму 936,9 тис. грн.

- капітальний ремонт водопровідних мереж в с. Грабарівка на суму 264,5 тис. грн.;

- капітальний ремонт будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Велика Круча (дах) на суму 106 тис. грн.;

- закупівля 1 медичного автомобіля для Пирятинської ЦРЛ, та 3-ох для  центру первинної медичної допомоги та Новомартиновицької амбулаторії;

Належний рівень соціального захисту в районі забезпечувався за рахунок злагодженої роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Як результат в п районі в повному обсязі виконано всі соціальні зобов’язання. Так всім 10168 особам, що перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків нараховано пільги на ЖКП на суму 4793,4 тис.грн., інші  пільги з місцевого бюджету на суму 649,9 тис.грн.

Здійснювалася в повному обсязі виплата визначених чинним законодавством допомог. Зокрема, допомогу при народженні отримує  919 осіб  на суму  14820,0 тис. грн., опіку і піклування 48 осіб – на суму 2201,8тис. грн., одиноких матерів – 360 осіб на суму 4872,3 тис. грн., державну соціальну допомогу призначено 252 малозабезпеченій сім’ї  на суму 9380,3 тис. грн., соціальну допомогу малозабезпеченій особі, яка здійснює  догляд  за психічно хворим інвалідом 1 -11 групи – 47 особам на суму 851,1 тис.грн.

На особливому райдержадміністрації контролі перебувало питання надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Завдяки цьому 11724 домогосподарства району отримали відповідну підтримку. Середній розмір субсидії на грудень на одну сім’ю становив 1371 грн.

Загалом на виконання соціальних зобов’язань перед населенням у 2017 році було направлено 7,5 млн. грн. з районного бюджету та близько 166 млн. грн. субвенцій з державного бюджету.

З метою додаткового соціального захисту окремих вразливих груп населення, відповідними  структурними підрозділами райдержадміністрації, спільно з органами місцевого самоврядування прийнято 9 районних цільових програм. Завдяки цьому вдалося забезпечити додаткове 50-% відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги учасникам АТО, пільговий проїзд в залізничному та автобусному транспорті окремим групам населення, надання пільг на послуги телефонного зв’язку, забезпечено житлом дитину сироту, що досягла 18-річчя.

Продовжено реалізацію державної програми забезпечення житлом сімей загиблих учасників анти терористичної операції, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи з числа учасників антирерористичної операції, шляхом виплати компенсації. У 2017 році компенсація на придбання житла отримав один учасник АТО на суму 544,7 тис. грн. Також, виділені кошти ще одному пільговику вищезазначеної категорії , які буду виплачені у 2018 році.

В пенсійній системі району забезпечено стабільну та своєчасну виплату пенсій 9358 пенсіонерам району.

У зв’язку з прийняттям пенсійної реформи у жовтні було проведено перерахунок та донарахування пенсій 8966 особам. Як результат наразі середня пенсія по району складає 2019,5 грн., що майже  на 20% більше ніж на початку року.

Фундаментальні реформи направлені на покращення якості послуг розпочато в галузі освіти. З 1 вересня 2017 року в районі запрацювало 3 опорні школи та 1 школа філія. Це дещо змінило структуру освітньої мережі, яку тепер формують 11 шкіл, 1 школа філія, 1 навчально-виховний комплекс, 1 позашкільний та 18 дошкільних навчальних закладів. В даних закладах у 2017 році навчалося 954 учні, 343 вихованці дошкільних навчальних закладів.

Крім забезпечення належного навчального процесу, значна увага була приділена і позашкільному розвитку дітей та їх оздоровленню. В літніх таборах на території району було організовано відпочинок 537 дітей. Ще 104 відпочили у позаміських закладах оздоровлення та відпочинку.

В галузі медицини робота райдержадміністрації та підпорядкованих їй підрозділів була направлена на підготовку матеріально-технічної бази для впровадження у 2018 році реформи галузі первинної медичної допомоги та системного покращення показників здоров’я населення. Завдяки участі у програмі Світового Банку „Поліпшення здоровя на службі у людей“ закладми медицини отримано 6 дефібриляторів-моніторів ЕКГ, 7 добових моніторів АТ, 56 сумок-термоконтейнерів, біохімічні аналізатори та інше медичне обладнання на загальну суму понад 1381,5 тис. грн. Крім цього за кошти місцевих бюджетів було проведено поточні ремонти кабінету УЗД та денного стаціонару на загальну суму 106,0 тис.грн.

Фінансування галузі здійснювалося за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету та в рамках 3-ох цільових програм направлених на розвиток первинної ланки медичної допомоги, вторинної ланки медичної допомоги та протидії ВІЛ/СНІДу.

Завдяки цьому у 2017 році в районі надано понад 227 тис. якісних медичних послуг. В районі піднявся на новий, більш якісний рівень діагностування хвороб, оперативність прибуття на виклики, умови лікування.

З метою забезпечення культурних потреб населення в районі забезпечено функціонування мережі закладів культури, що включає 26  клубних  закладів, 27 бібліотек та Березоворудський народний історико-краєзнавчий музей. В рамках роботи даних закладів було проведено 2 обласних заходи, 9 районних фестивалів, понад 2700 дрібних культурних заходів. Матеріальну базу галузі поповнено обладнанням та інвентарем на загальну суму близько 647 тис. грн. Таким чином в повній мірі було виконане завдання із збереження та популяризації українських народних традицій, звичаїв, обрядів, їх унікальності та самобутності на території району.

Значна увага у 2017 році з боку райдержадміністрації приділялася популяризації спорту та здорового способу життя серед населення району. З цією метою було організовано проведення району понад 38 заходів спортивного характеру, на які було залучено понад 3000 людей. Крім цього вдалося забезпечити ефективну підготовку та участь спортсменів різних вікових груп в обласних,  Всеукраїнських та Європейських спортивно-масових заходах. Пирятинські спортсмени взяли участь у 3 Чемпіонатах Європи, у Чемпіонаті України серед юнаків та дівчат, у 8 Чемпіонатах Полтавської області, інших обласних і районних спортивно-масових заходах та змаганнях.  5 спортсменів стали призерами Чемпіонату Європи, 20 – переможцями та призерами Всеукраїнських змагань та близько 55 – обласних.

Особлива увага приділяється підтримці параолімпійського руху, фізкультурно-спортивній та реабілітаційній роботі зі спортсменами-інвалідами. Паралімпійці району в останні роки виборюють призові місця на змаганнях загальноукраїнського рівня. Проведено традиційну відкриту Спартакіаду Пирятинського району серед інвалідів, участь в якій взяло 70 чоловік.

Правопорядок у районі у 2017 році забезпечувався спільними зусиллями органів прокуратури та Пирятинського відділення поліції ГУ НП у Полтавській області за сприяння райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. З метою підвищення рівня безпеки та нових підходів у забезпеченні громадського порядку в районі впроваджувалися заходи на створення єдиного комплексу відеоспостереження та оперативного реагування на правопорушення. В результаті, завдяки реалізації відповідної районної цільової програми було закуплено 8 камер відеоспостереження для розміщення в селах Нові Мартиновичі, Вікторія, Березова Рудка, Велика Круча. В двох селах – Нові Мартиновичі та Вікторія дані камери вже встановлені та працюють, в решті будуть встановлені в І-му кварталі 2018 року. Для забезпечення оперативного реагування на правопорушення було створено 4 групи швидкого реагування, яких забезпечено новим патрульним автомобілем.

Проведені заходи разом з іншою роботою в даному напрямку дозволили протягом року майже на 12% зменшити кількість тяжких правопорушень та на 8-10% відсотків підвищити рівень розкриття таких розповсюджених правопорушень, як крадіжки, обіг наркотичних речовин, шахрайство.

Виконання вищепоставлених завдань забезпечувалося підрозділами райдержадміністрації, до яких у звітному році входило 5 структурних підрозділів апарату, 7 окремих структурних підрозділів районної державної (5 відділи, 1 сектор та 1 служба) та  4 самостійних структурних підрозділів районної державної адміністрації зі статусом юридичних осіб (2 управління, 1 відділ, 1 сектор).

З метою більш ефективного виконання поставлених завдань у 2017 році було реорганізовано відділ економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації, відділ з питань надання адміністративних послуг районної державної адміністрації, відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації, відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату районної державної адміністрації.

В рамках підвищення ефективності роботи також було прийнято на роботу 10 нових працівників, створено 3 нові посади, проведено навчання та підвищення кваліфікації 16 державних службовців.

Як результат, район досяг позитивних показників розвитку практично у всіх сферах і посів третє місце в обласному рейтингу оцінки соціально-економічного розвитку території облдержадміністрації.

Наверх ↑