У дію вступив закон, який дозволяє місцевій владі обмежувати продаж алкоголю

У дію вступив закон, який дозволяє місцевій владі обмежувати продаж алкоголю

Закон, який надає органам місцевого самоврядування право обмежувати продаж алкоголю в певний час доби, вступив в силу.

Так, відповідний законопроект №3149, який депутати парламенту прийняли в березні 2018 року, глава держави підписав 23 квітня, а 24 квітня документ був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» (електронний ресурс http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_ 1?pf3511=56554). Закон вступає в силу на наступний день після опублікування, тобто 25 квітня 2018 року.

Згідно з документом, «сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання в певний згідно їх вирішення час доби».

Зазначається, що реалізація норм законопроекту допоможе органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення відповідно до Конституції та законів України, сприятиме підвищенню ефективності заходів з обмеження шкідливого впливу споживання алкоголю, а також зменшенню кількості злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння у нічний час та додержання тиші у громадських місцях.

Уточнюється, що це обмеження не поширюється на ресторанне господарство.

Саме порушення заборони торгівлі алкоголем тягне за собою адміністративну відповідальність. В даному випадку, покарання, передбачене Кодексом про адміністративні правопорушення, – накладення штрафу від 30 (510 грн.) до 100 (1,7 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня 2018 року запроваджується нове маркування тютюнових виробів і алкоголю вітчизняного та імпортного виробництва.