Верховний суд України про неможливість оформлення трудових відносин через договір ЦПХ

Версія для друкуВерсія для друку

Верховний суд України про неможливість оформлення трудових відносин через договір ЦПХ

Не дивлячись на величезні штрафи Держпраці, українські роботодавці досі граються в «Козаки-розбійники», сподіваючись, що оптимізуючи затрати, через укладання договорів цивільно-правового характеру, не стануть об’єктом перевірки. А коли вже отримують штраф за фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудових договорів на суб’єкта господарювання намагаються у судовому порядку довести відсутність підміни понять, та що правовідносини, які виникли, не є трудовими.

Тривалий час судова практика не давала чіткого розмежування між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру, що давало змогу «викрутити» закон на свою користь. Однак, кінцеву крапку у цьому питанні поставив уже новий Верховний Суд України, який свою ухвалою від 04 липня 2018 року зазначив, що предметом укладених договорів позивача з фізичними особами є процес праці, а не її кінцевий результат. Фізичні особи повинні були виконувати систематично певні трудові функції на підприємстві відповідно до визначеного виду виконуваної роботи, у встановлений строк. При цьому, в укладених договорах не визначається обсяг виконуваної роботи, а обумовлюється у вигляді зобов'язання виконувати роботи (надавати послуги).  

Верховний Суд України, який свою ухвалою від 04 липня 2018 року зазначив, що предметом укладених договорів позивача з фізичними особами є процес праці, а не її кінцевий результат. Фізичні особи повинні були виконувати систематично певні трудові функції на підприємстві відповідно до визначеного виду виконуваної роботи, у встановлений строк. При цьому, в укладених договорах не визначається обсяг виконуваної роботи, а обумовлюється у вигляді зобов'язання виконувати роботи (надавати послуги).  

Звісно, існує цілий ряд послуг, які можливо надавати за договором ЦПХ, однак, такий договір має бути грамотно написаний юристом, а не просто скопійований із інтернету, адже в подальшому такий  договір  може коштувати Вам  кілька сотень тисяч гривень.

Головний державний інспектор Оксана Москаленко

 

Наверх ↑