Як виплачують допомогу з тимчасової непрацездатності в разі звільнення

Як виплачують допомогу з тимчасової непрацездатності

в разі звільнення

Фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам відбувається відповідно до Закону України « Про  загальнообов»язкове  державне  соціальне  страхування».

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи) незалежно від звільнення застрахованої особи в період утрати працездатності в порядку і розмірах, установлених законодавством

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця.

Починаючи з шостого дня непрацездатності страхувальник виплачує відповідне матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду лише після надходження суми коштів, зазначеної в заяві-розрахунку, на окремий рахунок.

Відповідно до статті 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган в день звільнення зобов’язаний видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України. Цією статтею визначено, що в день звільнення працівникові мають виплатити суми, належні йому від підприємства, установи, організації, а саме: має бути виплачено заробітну плату (в тому числі – за останній день роботи), компенсацію за невикористані дні відпустки, також оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Якщо на день звільнення працівника суми матеріального забезпечення з Фонду на рахунок страхувальника ще не надійшли, порушення статті 116 КЗпП України в цьому разі немає”.

Роз’яснення надано головним державним інспектором

відділу законодавства про працю, зайнятість та інших

нормативно-правових актів Управління Держпраці

у Полтавській області