ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ПРОГРАМ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ЗА 9 МІСЯЦІВ 2018 РОКУ

Версія для друкуВерсія для друку

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ПРОГРАМ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ЗА 9 МІСЯЦІВ 2018 РОКУ

Формування сприятливого підприємницького середовища є одним із пріоритетних завдань діяльності районної державної адміністрації. Органами виконавчої влади забезпечується виконання основних положень „Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки“ та постійно проводиться робота в напрямку стимулювання підприємців та працівників до підвищення своєї кваліфікації, постійної інформаційної підтримки, визначення пріоритетних напрямів розвитку підприємництва в районі та місті, надання консультацій щодо написання бізнес-планів для стартапів. 

Однією з актуальних проблем підтримки підприємництва району є відсутність доступних та дешевих джерел кредитних коштів для започаткування та розвитку власної справи. Наразі діють окремі програми підтримки підприємництва - „Підтримка розвитку підприємництва Пирятинського району на 2018-2019 роки“ та „Підтримка та перспективи розвитку підприємництва Пирятинської  міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік“. В рамках даних програм райдержадміністрацією укладено договір про співробітництво з Пирятинським відділенням філії „Полтавське головне регіональне управління“ АТ КБ „Приватбанк“, щодо часткового відшкодування кредитів, які отримали суб’єкти господарювання для започаткування та розвитку вже існуючого бізнесу. Про початок конкурсу оголошено 14.06.2018 на брифінгу з місцевою пресою та органами виконавчої влади. За фінансування вище зазначених Програм створено ряд нових рекламних матеріалів з популяризації товарів місцевих виробників, а також заходів щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

Для підтримки якісного зворотного зв’язку від підприємців, щодо умов ведення бізнесу, в райдержадміністрації функціонують гарячі телефонні лінії, що дозволяють зв’язатися з керівництвом райдержадміністрації та відповідними структурними підрозділами. А також, забезпечується моніторинг дотримання законодавства у сфері прийняття, виконання та відстеження результативності регуляторних актів. Станом на 01 вересня 2018 року в районі діяло 343 регуляторних акти, в основному в сферах оподаткування, встановлення правил благоустрою, затвердження тарифів на комунальні послуги. При прийнятті актів розробниками в повній мірі дотримуються процедури публікації проектів у місцевій пресі та подальше обговорення із зацікавленими сторонами.

Також інформаційно-консультаційна підтримка підприємців забезпечується через Центр надання адміністративних послуг, Раду підприємців та Координаційно-методичну раду з питань розвитку підприємництва. Так, за 9 місяців 2018 року було проведено 5 зустрічей на яких надано консультації з питань організації та ведення підприємницької діяльності. Додатково присутніх проінформовано про порядок надання фінансової допомоги суб’єктам господарювання при умові створення нових робочих місць та працевлаштування на них членів малозабезпечених сімей, учасників АТО та ВПО, згідно умов пілотного проекту „Рука допомоги“ та надано відповідний роздатковий матеріал.

Центр надання адміністративних послуг при Пирятинській райдержадміністрації забезпечує безперебійне та своєчасне надання всіх визначених чинним законодавством адміністративних послуг та дозвільних документів. Центр в достатній мірі забезпечений необхідним обладнанням та працівниками для ефективного виконання своїх повноважень. Крім цього при Пирятинській міській об’єднаній територіальній громаді відкрито міський центр надання адміністративних послуг. Проект реалізований за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва „GIZ“ і відповідає європейським нормам якості та прозорості обслуговування.

Райдержадміністрацією постійно здійснюється моніторинг та в межах повноважень вживаються заходи щодо створення умов для покращення інфраструктури підтримки підприємництва. Інформація, щодо діючих об’єктів інфраструктури даного напрямку розміщена на сайті райдержадміністрації та підтримується в актуальному стані.

З метою підтримки та підвищення іміджу місцевого підприємництва та з нагоди професійного свята – Дня підприємця за ініціювання райдержадміністрації проведено навчально-просвітницькі заходи.

Для підтримки розвитку підприємництва в галузі сільськогосподарського виробництва діє районна програма „Розвитку та підтримки аграрного комплексу Пирятинщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року“, яка передбачає надання консультацій та фінансової допомоги для започаткування та розширення малих сільськогосподарських підприємств та кооперативів.

Також від Пирятинського району подано 4 бізнес-проекти до обласного інвестиційного конкурсу „Горизонти Полтавщини“, в результаті учасники пройшли відповідне навчання з реалізації своїх бізнес-ідей та один з яких посів почесне ІІ місце.

З метою запровадження нових ефективних форм співпраці виконавчих органів місцевої влади та суб’єктів підприємництва на засадах соціального партнерства задля стійкого функціонування і розвитку малого підприємництва за сприяння райдержадміністрації у звітному періоді проведено ряд освітніх заходів, а саме: 7 семінарів-практикумів, 1 конференція, 2 круглих столи, 1 вебінар, 13 семінарів.                                                

Також з метою підтримки та популяризації місцевих товаровиробників райдержадміністрацією реалізуються проекти „Місцевий підприємець“ та “Вироблено на Пирятинщині“. В рамках даних проектів у місцевій пресі та на сторінці райдержадміністрації у facebook надруковано цикл інформаційних статтей щодо місцевих виробників та товарів, які ними виробляються. Крім цього, за координації райдержадміністрації було проведено 10 виставок та ярмарок, в яких взяли участь ряд виробників району. Продовжує свою роботу й сторінка у facebook “Вироблено на Пирятинщині“, яка координує споживача щодо товарів та послуг, які представляє наш регіон.

З метою створення додаткових стимулів для ведення бізнесу в районі, райдержадміністрацією вивчається питання утворення місцевого індустріального парку або бізнес інкубатора.  

Наверх ↑