Звіт про виконання заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва Програм розвитку малого підприємництва за 2018 рік

Версія для друкуВерсія для друку

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ПРОГРАМ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ЗА 2018 РіК

     В поточних умовах мале та середнє підприємництво району розглядається, як основний сектор економіки, що зможе забезпечити значну генерацію робочих місць та підвищення доходів громадян, і відповідно відрахувань до місцевих бюджетів. У зв’язку з цим створення, сприятливих умов, необхідних для стабільного та ефективного розвитку даної сфери, стало важливим елементом економічної політики здійснюваної райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування на території району у 2018 році. Для досягнення даних цілей органами виконавчої влади забезпечено протягом року належне виконання основних положень „Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки“. 

Так з метою підвищення ефективності роботи діючих об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва та більш активного користування їхніми послугами суб’єктами господарювання, зокрема із надання доступних та дешевих кредитних коштів для започаткування та розвитку власної справи за ініціативи райдержадміністрації рішенням 29 сесії районної ради сьомого скликання від 28 лютого 2018 року затверджена районна цільова програма „Підтримки розвитку підприємництва Пирятинського району на 2018-2019 роки“, що передбачає в тому числі надання часткового відшкодування відсотків за кредитами взятими підприємцями на започаткування чи розширення діяльності в реальному секторі виробництва. Рішенням 37 сесії міської ради сьомого скликання від 4 квітня 2018 року прийнята міська цільова програма „Підтримка та перспективи розвитку підприємництва Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік“, яка спрямована на підтримку, в тому числі фінансову, сфери підприємництва Пирятинської ОТГ. В рамках реалізації даних програм райдержадміністрацією укладено договір про співпрацю з Пирятинським відділенням філії „Полтавське головне регіональне управління АТ КБ Приватбанк“, щодо відшкодування частини кредитів взятих на заснування та розвиток малого бізнесу. На брифінгу з місцевою пресою, що відбувся 14 червня райдержадміністрацією оголошено початок прийому заявок від місцевих підприємців на участь в даних програмах. Додатково, Пирятинською міською ОТГ, рішенням 42 сесії 7-го скликання від 23 серпня 2018 року № 248 прийнято „Комплексну програму розвитку малого та середнього підприємництва в Пирятинській міській об’єднаній територіальній громаді на 2018-2020 роки“, яка передбачає як надання підприємцям часткового відшкодування вартості кредитів взятих на започаткування чи розширення власного виробництва, так і безповоротну фінансову допомогу для реалізації кращих бізнес-планів відібраних в рамках конкурсу „Розвиваю бізнес у своїй громаді“. Протягом звітного періоду райдержадміністрацією та Пирятинською міською ОТГ проводилася роз’яснювальна робота щодо популяризації даних ініціатив та залучення до участі в даних програмах жителів району та суб’єктів господарювання.

Крім того район бере участь у пілотному проекті із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, в рамках якого вищезазначені групи населення можуть взяти безвідсоткові кредити на відкриття власної справи. Відповідними органами влади проводилася широка роз’яснювальна робота щодо переваг та можливостей даного проекту. Зокрема було проведено 8 семінарів, в яких  взяли участь 63 підприємці та 5 круглих столів, які відвідали 28 суб’єктів бізнесу, здійснено ряд виступів на місцевому телебаченні та розміщено відповідні статті в газетах, мережі Інтернет. Загалом з початку реалізації проекту 2 учасникам надано фінансову допомогу на поворотній основі для організації власного  бізнесу шляхом оплати витрат на закупівлю  обладнання та матеріалів для організації  підприємницької діяльності, передбаченої бізнес-планом у сфері: вирощування полуниці у закритому грунті 1 особа з числа ВПО, ремонт та пошиття одягу 1 особа з числа малозабезпечених. Наразі вони активно розвивають власну справу та частково повернули взяті кошти.

Також в звітному періоді 4 бізнес-проекти жителів району взяли участь у обласному інвестиційному конкурсі „Горизонти Полтавщини“, де змогли пройти необхідне навчання з розвитку та реалізації власних підприємницьких ідей. За результатами конкурсу один з бізнес-проектів від району зайняв 2-ге місце та отримав грант в розмірі 7 тис. грн.

Для підтримки розвитку підприємництва в галузі сільськогосподарського виробництва в районі діє районна програма „Розвитку та підтримки аграрного комплексу Пирятинщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року“. В рамках даної програми передбачається надання консультацій та фінансової допомога в розмірі до 250 тис. грн. для започаткування та розширення малих приватних підприємств та створення кооперативів. В жовтні-грудні 2018 року в рамках даної програми підтримка суб’єктам господарювання не надавалася. Разом з тим, з початку 2018 року в рамках програми проведено 11 семінарів та інших навчальних заходів із залученням експертів Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, Центру громадських ініціатив та інших установ на тематику сучасних методів і форм ведення сільського господарства та діючих програм з підтримки аграрної галузі.

Додатково, для підтримки підприємців, які здійснюють діяльність у сфері реального виробництва та надання послуг, райдержадміністрацією реалізуються проекти: „Вироблено на Пирятинщині“ та „Місцевий підприємець“. В рамках даних ініціатив проводиться популяризація місцевих дрібних виробників та їх товарів. Так, загалом за звітний рік опубліковано серію рекламно-інформаційних статей у місцевій газеті та на сайті райдержадміністрації, організовано 7 семінарів-практикумів, 1 конференцію, 2 круглих столи, 1 вебінар на тематику започаткування, організації збуту та розвитку підприємництва, а також 10 виставок-презентацій для місцевих підприємців, на яких вони змогли продавати та рекламувати свою продукцію. Продовжує функціонувати сторінка в мережі facebook „Вироблено на Пирятинщині“, що слугує електронним майданчиком з інформування населення про продукцію Пирятинських підприємців. Наразі напрацьовуються нові рекламні матеріали та заходи із популяризації та підтримки малих місцевих суб’єктів господарювання. 

Для підтримки якісного зворотного зв’язку від підприємців, щодо умов ведення бізнесу, в райдержадміністрації функціонують гарячі телефонні лінії, що дозволяють зв’язатися з керівництвом райдержадміністрації та відповідними структурними підрозділами. У 2018 році зафіксовано шість звернень з використанням даного інструменту зв’язку.

Надання консультацій щодо започаткування власної справи, а також щодо можливостей залучення інвестицій для розвитку власного бізнесу організоване при  відділі економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, управлінні економіки виконкому Пирятинської міської ради, Пирятинській філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Також інформаційно-консультаційна підтримка підприємців забезпечується через Центри надання адміністративних послуг та Раду підприємців. Центр надання адміністративних послуг при Пирятинській райдержадміністрації забезпечує безперебійне та своєчасне надання всіх визначених чинним законодавством адміністративних послуг та дозвільних документів, яких станом на звітну дату надається 48 найменувань. Центр в достатній мірі забезпечений необхідним обладнанням та працівниками для ефективного виконання своїх повноважень. Крім цього при Пирятинській міській об’єднаній територіальній громаді також функціонує сучасний міський центр надання адміністративних послуг, який відповідає європейським нормам якості та прозорості обслуговування. З метою наближення якісних адміністративних послуг до жителів і підприємців сільської місцевості в звітному році укладено угоду про співпрацю між Пирятинською міською радою та Каплинцівською, Великокручанською, Харківецькою, Дейманівською та Куріньківською сільськими радами, щодо створення в їхніх селах філій міського Центру. Це дозволить на місцях надавати відповідні адміністративні та дозвільні послуги, що розширить можливості для розвитку малих суб’єктів господарювання.

З метою створення додаткових стимулів для ведення бізнесу в районі, райдержадміністрацією вивчається питання утворення місцевого індустріального парку або бізнес інкубатора.   

Райдержадміністрацією забезпечується моніторинг дотримання законодавства у сфері прийняття, виконання та відстеження результативності регуляторних актів. Станом на 22 грудня 2018 року в районі діяло 343 регуляторних акти, в основному в сферах оподаткування, встановлення правил благоустрою, затвердження тарифів на комунальні послуги. При їх прийнятті розробниками в повній мірі було дотримано процедури публікації проектів у місцевій пресі та обговорення із зацікавленими сторонами. Також на території району основною частиною органів місцевого самоврядування здійснюється періодичне відстеження результативності регуляторних актів. Інформація про плани прийняття та переліки діючих регуляторних актів розміщуються на відповідних сайтах Пирятинської райдержадміністрації, Пирятинської районної ради, власних сайтах сільських рад та Пирятинської міської ради, а також друкуються у місцевих газетах.

Наверх ↑