Звіт про виконання заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва Програм розвитку малого підприємництва за 2017 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Звіт про виконання заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва Програм розвитку малого підприємництва за 2017 рік

 

Формування сприятливого підприємницького середовища є одним із пріоритетних завдань діяльності районної державної адміністрації, що постійно вимагає удосконалення функцій управління та узгодження спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань реалізації державної політики у сфері підприємництва на регіональному рівні. Органами виконавчої влади постійно проводиться робота в напрямку стимулювання підприємців та працівників до підвищення своєї кваліфікації, постійної інформаційної підтримки, визначення пріоритетних напрямів розвитку підприємництва в районі та місті, надання консультацій щодо написання бізнеспланів для стартапів. Це сприяє розширенню сфери підприємницької діяльності та створенню нових робочих місць.

Однією з актуальних проблем підтримки підприємництва району є відсутність доступних та дешевих джерел кредитних коштів для започаткування та розвитку власної справи. З метою вирішення даного питання розроблена програма підтримки підприємництва району на 2018-2019 роки, яка буде направлена на розгляд сесії районної ради до 25 грудня 2017 року. В рамках даної програми будуть надаватися фінансові ресурси на доступних умовах підприємцям-початківцям, та діючим підприємцям, що бажають розширити свою діяльність в реальному секторі виробництва. Крім того район бере участь у пілотному проекті із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, в рамках якого вищезазначені групи населення можуть взяти безвідсоткові кредити на відкриття власної справи. Наразі опрацьовується питання підтримки малозабезпечених, непрацездатних громадян та виготовляються соціальні куточки (дерев’яні полиці з відповідним написом, де можна буде взяти безкоштовний товар).

У серпні 2017 року за інформаційної, методичної та координаційної підтримки райдержадміністрації двоє громадян від району розробили бізнес-заявки та подали їх на конкурс „Горизонти Полтавщини“. Обидва проекти ввійшли до 25 кращих та відібрані до участі у наступному турі.

Для підтримки розвитку підприємництва в галузі сільськогосподарського виробництва в районі діє районна програма „Розвитку та підтримки аграрного комплексу Пирятинщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року“. В рамках даної програми передбачається надання консультацій та фінансової допомоги в розмірі до 250 тис. грн. для започаткування та розширення малих приватних підприємств та створення кооперативів. Так, у звітному періоді для вже створеного сільськогосподарського обслуговуючого кооператива „Вишенька“ з обласного та місцевих бюджетів виділено 93,700 тис.грн.  для придбання спеціалізованого автомобіля - молоковоза. В 2017 році за підтримки даної програми в районі було створено ще один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив „Каплино“. Базою для його створення стали кошти акумульовані з обласного, місцевих бюджетів, членів кооперативу загальною сумою 97, 443 тис. грн.

Задля заохочення суб’єктів підприємницької діяльності розвивати, розширювати діючі підприємства та в подальшому створювати нові робочі місця проведено 2 круглих столи, 1 прес-конференцію, 2 семінари-навчання, 2 форуми, 1 тренінг на таку тематику, як „Крок до підприємництва“, „Угода про асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу“, „Можливості для малого бізнесу в зеленому туризмі“, „Жінка-лідер сьогодні, можливості для країни завтра“ та інші. До того ж, Пирятинською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості щомісячно проводяться семінари для безробітних з орієнтації на підприємницьку діяльність на такі теми як: „Основні засади організації власної справи„ та „Як розпочати свій бізнес“.

Додатково, для підтримки підприємців, які здійснюють діяльність у сфері реального виробництва та надання послуг, діє програма підтримки місцевих товаровиробників „Вироблено на Пирятинщині“. Заходами програми передбачено популяризацію місцевих дрібних виробників та їх товарів. В рамках даної програми протягом року виготовлено та розміщено 2 білборди, 7 сітілайтів на тему підтримки місцевих виробників, таблички-постери „Місцевий підприємець“ (для об’єктів торгівлі де реалізуються товари вироблені на Пирятинщині), надруковано відповідні стікери для маркування товарів місцевих товаровиробників, роздаткові рекламні матеріали та іншу рекламну та інформаційну продукцію відповідної тематики. Крім того, опубліковано серію рекламно-інформаційних статей у місцевій газеті, відзнято сюжети про місцевих товаровиробників та показано їх на місцевому телебаченні, організовано 5 ярмарок та виставок, де основними учасниками були місцеві підприємці та товаровиробники, які мали змогу продавати та рекламувати свою продукцію. Дана діяльність буде продовжена і в наступних періодах. Крім того, за сприяння райдержадміністрації провідні підприємства району взяли участь у Сорочинському ярмарку продемонструвавши свій товар на всю Україну.

Райдержадміністрацією забезпечується виконання основних положень „Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки“. Для підтримки якісного зворотного зв’язку від підприємців, щодо умов ведення бізнесу, в райдержадміністрації функціонують гарячі телефонні лінії, що дозволяють зв’язатися з керівництвом райдержадміністрації та відповідними структурними підрозділами.

Також інформаційно-консультаційна підтримка підприємців забезпечується через Центр надання адміністративних послуг, Раду підприємців та Координаційно-методичну раду з питань розвитку підприємництва. Центр надання адміністративних послуг при Пирятинській райдержадміністрації забезпечує безперебійне та своєчасне надання всіх визначених чинним законодавством адміністративних послуг та дозвільних документів, яких станом на звітну дату надається 48 найменувань. Центр в достатній мірі забезпечений необхідним обладнанням та працівниками для ефективного виконання своїх повноважень. Крім цього при Пирятинській міській об’єднаній територіальній громаді відкрито міський центр надання адміністративних послуг. Проект реалізований за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва „GIZ“ і відповідає європейським нормам якості та прозорості обслуговування. Райдержадміністрацією, при наявності відповідних звернень, забезпечується всебічна консультаційна та методична підтримка новоствореного міського Центру.

З метою створення додаткових стимулів для ведення бізнесу в районі, райдержадміністрацією вивчається питання утворення місцевого індустріального парку або бізнес інкубатора.  

Райдержадміністрацією забезпечується моніторинг дотримання законодавства у сфері прийняття, виконання та відстеження результативності регуляторних актів. Станом на 1 грудня в районі діяло 252 регуляторних акти, в основному в сферах оподаткування, встановлення правил благоустрою, затвердження тарифів на комунальні послуги. При прийнятті актів розробниками в повній мірі дотримуються процедури публікації проектів у місцевій пресі та подальше обговорення із зацікавленими сторонами. Вцілому забезпечується і відстеження результативності таких актів. Інформація про плани прийняття та переліки діючих регуляторних актів розміщуються на відповідних сайтах Пирятинської райдержадміністрації, Пирятинської районної ради та Пирятинської міської ради.

Відділ економічного розвитку

 і торгівлі райдержадміністрації

Наверх ↑