Роз’яснення щодо нарахування відпускних виплат працівникам

Роз’яснення щодо нарахування відпускних виплат працівникам

Обчислення середньої заробітної плати для оплати працівникові часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки, обчислюється з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється із суми виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Слід підкреслити: заробітна плата, відпускні виплати працівникові повинні бути виплачені роботодавцем не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки.

Важливо! При визначенні тривалості щорічної відпустки святкові та неробочі дні не обліковуються, а саме: 1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христове християн східного обряду, 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 травня - День праці, 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, 28 червня - День Конституції України, 24 серпня - День незалежності України, 14 жовтня - День захисника України, 25 грудня - Різдво Христове християн західного обряду; один день (неділя) - Пасха (Великдень), один день (неділя) - Трійця.

На ці дні відпустка працівникам подовжується, але не оплачується.

Головний державний інспектор Управління

Держпраці у Полтавській області О. Москаленко